Kucharscy razy dwa i Centra w fotelu lidera

To był hit XIII kolejki IV ligi grupy południowej. Ostrovia 1909 podejmowała na swoim terenie w derbach miasta Centrę. Podopieczni Marcina Kałuży chcieli wygrać, aby zmazać zeszłotygodniowy blamaż w Nowych Skalmierzycach, gdzie polegli 0:3. Centra z kolei miała szansę na fotel lidera, bo swój mecz, pierwszy od dwóch lat w lidze przegrała Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Centra wygrała zasłużenie. Podopieczni Mariusza Posadzego mieli więcej okazji do zdobycia gola. Dwie z nich wykorzystali. Pierwszy gol padł w 28 minucie. Jego autorem był Szymon Kucharski, który pozostawiony bez opieki w polu karnym po szybkiej kontrze z zimną krwią pokonał golkipera Ostrovii. Druga bramka padła w 81 minucie w bliźniaczo podobnej sytuacji. Autorem gola był z kolei Michał Kucharski.

Dopiero w końcówce spotkania z większym animuszem zaatakowali gospodarze, którzy w tym meczu razili brakiem sytuacji podbramkowych. Pierwszy mecz w tym sezonie przegrała drużyna Pogoni Nowe Skalmierzyce, dlatego też Centra Ostrów została nowym liderem IV ligowych rozgrywek.

Tabela i klasyfikacja strzelców:

Więcej na temat tego meczu we wtorkowym magazynie piłkarskim Trzecia Połowa na antenie TV Proart. Gościem naszego studia będzie trener Ostrovii 1909 - Marcin Kałuża. Zapraszamy do oglądania.