NIE dla chaosu w szkole. Nauczyciele przeciwko reformie

Reklama

„NIE dla chaosu w szkole”! Pod takim hasłem szeroko pojęte środowiska nauczycielskie manifestowały dziś to, że nie zgadzają się z przyjętymi przez rząd projektami ustaw oświatowych. Do Warszawy na ogólnopolską akcję pojechało także około 60 osób z powiatu ostrowskiego. Nikt nic nie wie - mówili wcześniej przed naszą kamerą.

Komentarze

 • podatnik

  -20
  Musimy sobie zadać pytanie czy szkola to miejsce gdzie zarabiają pieniądze nauczyciele ,czy szkoła to miejsce gdzie ma sie dobrze kształcić młodzież . I drugi wątek że Gimnazjaliści którzy ukończyli ten rodzaj szkoly już wyjechali za pracą z naszego miasta
  Napisano 19.11.2016 12:07 :: odpowiedz
 • do podatnika

  90
  Warto sobie zadać pytanie, czy nauczyciele mają dobrze kształcić młodzież ZA DARMO? Zdaje się, ze każdy wykonujący swoją pracę otrzymuje wynagrodzenie. Dlatego uważam, ze szkoła to miejsce gdzie ma się dobrze kształcić młodzież przy godziwym wynagrodzeniu nauczycieli.

  Jak każdy rodzic będzie tak "jechal" po nauczycielach, ze nie mają żadnych praw (za chwilę nawet do pensji), to współczuję podejścia ich dzieci do nauki. Rosną nam pokolenia młodzieży bez szacunku do kogokolwiek i czegokolwiek. A rodzice mogą sobie pogratulować takiego "sukcesu".
  Napisano 19.11.2016 12:24 :: odpowiedz
  • -9
   @do podatnika: godziwe czyli ile? sprecyzuj proszę, czy 4 tys. wam wystarczą? A może wreszcie US przyjrzy się tym korepetycją bez opodatkowania? 50-100zł na godzinę płacą wam osoba które same zarabiają po 20zł na godzinę i od tego uczciwie odprowadzają podatki.
   Napisano 19.11.2016 19:48 :: odpowiedz
  • Pytanie

   6
   W jakiej szkole nauczyciele zarabiają 4000? Chętnie się zatrudnię.
   Napisano 19.11.2016 19:59 :: odpowiedz
  • -8
   @Pytanie: pytam czy 4tys. wystarczy aby zaspokoić żądania. Nauczyciele zarabiają >2500zł + nagrody + NIEOPODATKOWANE (nielegalne) korepetycje (świadczące o tym, że w szkole podczas godzin lekcyjnych źle wykonujecie swoją pracę)
   Napisano 19.11.2016 20:22 :: odpowiedz
  • Ale stereotypy w myśleniu

   6
   @: Doliczasz jakieś tajemnicze nagrody do comiesiecznej pensji nauczyciela? Co to za nagrody? Bo nauczyciele znają głównie nagrody dyrektora otrzymywane np. raz na 3 lata w wysokości kilkuset złotych. Szał. Ale najważniejsze - te rzekomo nielegalne korepetycje. Zdziwilbys się jaka ogromna większość nauczycieli ma zgłoszona działalność i płaci uczciwie podatki. Myślisz, ze pozwoliliby sobie na to, zeby się tłumaczyć w skarbowce po donosach takich zlosliwcow, którzy innych oceniają własną miarą - bo sami gdyby mogli dorobić "na czarno" chętnie by to zrobili.
   Napisano 19.11.2016 21:31 :: odpowiedz
  • 5
   @: Korepetycje najczęściej nie świadczą o tym, że nauczyciele źle wykonują swoją pracę, tylko o tym, że po (1) uczeń nie jest zbyt zdolny (=jest bardzo słaby) i w 36-osobowej klasie (taka polska i ostrowska rzeczywistość) nauczyciel nie ma możliwości wyjaśnić materiału każdemu z osobna, tylko dostosowuje metody i tempo pracy do średniaków, po (2) rodzice wysyłają dziecko na korepetycje nadgorliwie, żeby albo było THE BEST w klasie (bo już i tak chodzi do szkoły muzycznej, na tenisa, jeździ konno, śpiewa w chórze, ma zajęcia artystyczne) albo musi się dostać na medycynę i robić w przyszłości wielką kasę w prywatnym gabinecie (czy aby na pewno każda wizyta jest opodatkowana, bo skoro korepetycje mogą nie być...). To rodzice rozkręcili rynek korepetycji, często zamiast samemu POMÓC dziecku np. zrobić zadanie domowe, bo w wielu przypadkach da się. Po prostu poświęcić trochę uwagi. Ale kto ma teraz czas, łatwiej zapłacić za "korki".
   Napisano 19.11.2016 21:58 :: odpowiedz
 • Zła zmiana wg PiS- u!

  3
  Kolejna zła zmiana wg PiS-u demoluje, a nic nie naprawia w systemie edukacyjnym. Jedyny sensowny argument, za likwidacją gimnazjów, to realizacja kolejnej obietnicy wyborczej PiS-u. Polska szkoła potrzebuje przede wszystkim większych nakładów z budżetu państwa. A tu PiS wyda z pieniędzy wszystkich podatników- prawie 2 mld zł - na szkodliwą zmianę. Polska szkoła potrzebuje zmiany filozofii kształcenia dostosowanej do wyzwań współczesnego świata. Potrzebna jest edukacja do skuteczności i do życia, a nie do doskonałości i do uniwersytetu! Potrzebna jest zmiana w systemie egzaminów zewnętrznych. A o tym PiS w ogóle nie mówi- nie ma nadal fundamentów tej zmiany, czyli podstaw programowych. A gdzie programy nauczania? Gdzie podręczniki? Gdzie informacje, w których budynkach gimnazjalnych będą 8- letnie podstawówki? Tych znaków zapytania jest więcej! Zatem mamy jeden wielki chaos! Życzę zdrowia!
  Napisano 19.11.2016 15:37 :: odpowiedz
 • XYZ

  -10
  Nauczyciele zarabiają mało - to fakt. Jest grupa- szczególnie w liceach, która dzięki żenującemu poziomowi kształcenia zarabia niezłe pieniążki na tzw. korkach ( nie opodatkowane dochody !!!!) - teraz młodzież licealna masowo bierze korki chcąc się dostać na wymarzone przez nich lub ich rodziców studia. Ale większość nauczycieli nie ma takich możliwości. Reforma powinna być taka że nauczyciel i odpowiednio szkoła jest rozliczana z wyników uczniów ale nie wirtualnych i za tym powinna iść wysoka pensja. Większość nauczycieli ( bez urazy) nie nadaje się do tego zawodu i "siedzi" w szkole bo nic innego nie potrafi. A co do reformy to wiemy o niej tyle co z haseł czy prezentacji podczas licznych PR-owskich zagrywek Pani Minister Z.
  Napisano 19.11.2016 16:06 :: odpowiedz
  • A kto rozliczy UCZNIA z nauki?

   10
   @XYZ: Rozliczanie szkoly czy nauczycieli z wyników miałoby sens pod warunkiem, ze ktoś ROZLICZYLBY UCZNIOW z czasu i wysiłku wlozonego w naukę, bo dla większości z nich liczy się teraz dobra zabawa, imprezowanie, marnowanie czasu na komputer, komórka w ręce cala dobę. Wygodne i przyjemne zycie. A książki parzą, nauczyciel jest nudny i upierdliwy, bo wymaga. I to on ma być rozliczany, gdy taki uczeń ma naukę gdzieś?
   Napisano 19.11.2016 17:12 :: odpowiedz
  • -5
   @A kto rozliczy UCZNIA z nauki?: życie go rozliczy!!! a ty się o to nie martw, ty wykonuj swoją pracę należycie!
   Napisano 19.11.2016 20:55 :: odpowiedz
 • podatnik

  -6
  A gdzie ci obroncy byli ,jak ZNTK likwidowano w Ostrowie ?
  Napisano 19.11.2016 16:08 :: odpowiedz
 • ewa xx

  7
  To co robi PIS to tragedia dla naszego kraju. dobrała się ,, banda ,, nieudaczników i oszołomów i demolują wszystko co z takim trudem budowalismy przez wiele lat.
  Napisano 19.11.2016 22:10 :: odpowiedz
  • redisbad

   1
   @ewa xx: CELA+ oto program dla tego postkomunistycznego tałatajstwa......
   Napisano 19.11.2016 23:04 :: odpowiedz
 • redisbad

  -14
  Nieszczęsna esbeczko.... Gdybyś w 1990 roku dostała wyrok 25 lat, to dziś wychodziłabyś z więzienia i do głowy by ci nie przyszło, by się żalić w internecie... Myślałabyś jak ułożyć sobie resztę życia i jakoś w spokoju zdechnąć... Ale Mazowiecki zrobił wam "grubą kreskę" i upiekło się wam.... Miejmy nadzieję, że Błaszczak wypłaci wam po 800 zł emerytury i w spokoju szlag was trafi..... W chorobie, starości i zapomnieniu.....
  Napisano 19.11.2016 23:01 :: odpowiedz
  • normalny

   3
   @redisbad: Skąd się bierze takie nacjonalistyczne barachło jak ty? Umiesz myśleć samodzielnie, czy tylko nauczyłeś się powtarzać te brednie o grubej kresce? Gdyby nie ci, którzy doprowadzili do przemian 25 lat temu, to dzisiaj mógłbyś sobie w domu cichym szeptem po kolacji urągać innym. Albo co najwyżej w sionce sprayem coś skrycie namazać.
   Napisano 20.11.2016 14:17 :: odpowiedz
  • redisbad

   0
   @normalny: Znasz w ogóle znaczenie słowa "nacjonalizm"? Nazwij mnie lepiej "faszystą", bo to ulubiona lewacka pałka. Zresztą znaczenia słowa "faszyzm" także nie znasz...:D:D:D
   Napisano 21.11.2016 19:31 :: odpowiedz
 • Max

  5
  Panie redisbad-czy Pańska niechęć do czerwonych obejmuje też takie osoby,jak np.prokurator Piotrowicz,prezes Orlenu Jasiñski czy sędzia Kryże?Czy też jest ona wybiórcza?
  Napisano 20.11.2016 14:41 :: odpowiedz
 • arci

  1
  To ciekawe , że tyle środowisk nie może odwołać beznadziejnej ZALEWSKIE !Pozostaje STRAJK GENERALNY ! Pewnie warto !
  Napisano 20.11.2016 18:19 :: odpowiedz
 • Kto odwołuje ministra?

  3
  Ministra odwołuje w Polsce formalnie prezydent na wniosek premiera. Po 25.10.2015 r. wszystkie ważne decyzje podejmowane są przez JK- prezesa PiS. Zgadzam się, że tylko strajk generalny w polskich szkołach przy zdecydowanym wsparciu rodziców może zatrzymać złą zmianę w oświacie. Prezes JK zatrzymuje się tylko, gdy traci grunt. Tak go zatrzymały kobiety z parasolkami podczas czarnego protestu! Zatem "róbmy swoje" i organizujmy się w ramach obywatelskiego nieposłuszeństwa! Zdrowia życzę!
  Napisano 21.11.2016 17:33 :: odpowiedz
  • redisbad

   0
   @Kto odwołuje ministra? : Także ci życzę zdrowia. Psychicznego zwłaszcza.
   Napisano 21.11.2016 19:35 :: odpowiedz
 • Tak pytam

  -6
  Polska flaga rzucona jak ochłap na kupę kredy czy innych śmieci, doskonale oddaje myślenie tego towarzycha. https://pbs.twimg.com/media/CxoeME2WEAAkdta.jpg Ot pedagodzy, wychowawcy młodzieży. Czy ta kreda aby nie została "wyprowadzona" ze szkoły? Bo zapewne za swoją kasę nie kupili. Skoro dojazd do Warszawy był fundowany.
  Napisano 21.11.2016 18:21 :: odpowiedz
  • redisbad

   -1
   @Tak pytam: Ci, którzy zbezcześcili polskie barwy narodowe powinni być dyscyplinarnie wyrzuceni z pracy - oni utracili moralne prawo uczenia w szkole. Ten sam los powinien spotkać policjantów, którzy nie podjęli interwencji w tej sprawie.
   Napisano 21.11.2016 19:34 :: odpowiedz
  • kibic

   0
   @redisbad: Twoje nawiedzenie jest straszniejsze od przemyśleń nawiedznych podobnie jak "TY" ORMOwców. Jestem Polakiem, Ostrowiakiem, ale z takim .... nie chcę miec nić wspólnego. Spie.... za Prosnę do swojego kurdupla
   Napisano 21.11.2016 20:36 :: odpowiedz
 • Nauczyciel

  5
  Uczę w szkole, jestem nauczycielem. Po przeczytaniu kilku komentarzy na swój temat najchętniej rzuciłabym to wszystko. Jest mi najzwyczajniej przykro...
  Napisano 21.11.2016 18:38 :: odpowiedz
 • kibic

  3
  Prawa zdrowego wynagradzania powinny też działać w oświacie. Jak to się dzieje. że nauczyciele podejmują pracę na kasie w markecie, a niedouki misiewicze kasują 4 tys udając pedagogów. Całą budżetówkę należy urealnić i corocznie wymieniać 10%
  Napisano 21.11.2016 20:14 :: odpowiedz

Serwis WLKP24.info do swojego działania wykorzystuje pliki cookies. Stosujemy je, aby zapewnić Państwu jak największą wygodę korzystania z funkcjonalności naszego portalu.

Jeżeli zgadzają się Państwo na korzystanie z cookies przez nasz portal, prosimy o kliknięcie przycisku "Akceptuję". Jeśli nie akceptują Państwo takiego działania, należy zmienić ustawienia cookies w swojej przeglądarce.

Akceptuję

Przeczytaj naszą politykę cookies