Ostrovia w play off!

Koszykarki Ostrovii mają ogromne powody do radości. W niedzielne popołudnie podopieczne Kaspra Smektały wygrały we własnej hali. W derbach Wielkopolski biało-czerwone pokonały zespół Inei AZS-u Poznań. Po ciekawym pojedynku ostrowianki zwyciężyły 71:66. Ten sukces zapewnia drużynie awans do play off.

Na ten mecz koszykarki Ostrovii czekały od kilkunastu dni. Biało-czerwone bardzo chciały zagrać z ,,akademiczkami” rewanżując się tej drużynie za dotkliwą 27-punktową przewagę w połowie lutego w Poznaniu. Ta sztuka gospodyniom się powiodła. Ostrowianki musiały jednak zostawić wiele zdrowia na parkiecie, żeby zainkasować komplet punktów.
Poznański zespół jest bowiem bardzo groźnym i niewygodnym rywalem. Przez większość spotkania prowadzenie było po stronie gospodyń, jednak rywalki nie zamierzały odpuszczać. AZS był cały czas w kontakcie. Zespół ze stolicy Wielkopolski szukał swojej szansy na sukces w obronie strefowej. W taki sposób podopieczne Ryszarda Barańskiego broniły przez większość meczu.
Biało-czerwone wyszły jednak zwycięsko z tej bitwy. W kluczowych momentach gospodynie zachowały więcej zimnej krwi. O losach tego spotkania decydowały bowiem ostatnie fragmenty. W II kwarcie ostrowianki miały 9 punktów zaliczki, ale po przerwie AZS odrobił straty. Emocje były więc do samego końca. Najważniejsze punkty spotkania zdobyła Karolina Kaczmarek. W ostatniej minucie, przy trzypunktowym prowadzeniu, jedna z liderek Ostrovii trafiła, dając gospodyniom prowadzenie 71:66.
Ostrovia wygrała więc, jak najbardziej zasłużenie. Ten sukces sprawił, że ostrowski zespół jest już pewny miejsca w czołowej czwórce i awansu do pojedynków play off. Dzisiejszy sukces jest też znakomitym prezentem dla trenera Kaspra Smektały, który właśnie dziś obchodzi swoje urodziny.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - Inea AZS Poznań 71:66 (28:22, 18:19, 18:21, 7:4)