Punkty na wagę wygranej

Koszykarki Ostrovii pokonując w niedzielę zespół Inei AZS-u zrewanżowały się poznaniankom za dotkliwą porażkę w stolicy Wielkopolski. We wczorajszym spotkaniu emocji nie brakowało. Mecz trzymał w napięciu do samego końca. Punkty, które zadecydowały o sukcesie Ostrovii zdobyła Karolina Kaczmarek.

W ostatniej kwarcie niedzielnego meczu obie drużyny miały olbrzymie problemy ze zdobywaniem punktów. IV kwarta zakończyła się wynikiem 7:4 dla gospodyń. Kluczową akcję tego meczu przeprowadziła Karolina Kaczmarek. Minutę przed zakończeniem spotkania, przy pogoni Inei za gospodyniami, jedna z liderek Ostrovii wpisała się na listę strzelców. To były punkty, które dały ostrowiankom spokój i komfort psychiczny. To była pierwsza udana akcja po kilku minutach niemocy i przestoju. Po tym trafieniu biało-czerwone prowadziły 71:66. ,,Akademiczki” jeszcze walczyły, ale nie zdołały odrobić strat.
Łącznie Karolina Kaczmarek zdobyła wczoraj siedem punktów, przebywając na parkiecie przez 20 minut. 26-letnia koszykarka to jedna z dwóch zawodniczek w składzie Ostrovii z doświadczeniem w ekstraklasie. Drugą jest Katarzyna Szymańska. ,,Kara” grała w ekstraklasowej Ostrovii w latach 2003-2005. Debiutowała w elicie, jako 17-letnia juniorka! Tegoroczny sezon jest dla tej zawodniczki 9 w lidze i jednocześnie siódmym na pierwszoligowych parkietach.