Jarota Jarocin i KKS Kalisz w półfinale. Kolejne mecze 12 marca

Za nami pierwsze mecze ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski. Wczoraj w Ostrzeszowie miejscowa Victoria przegrała z faworyzowaną Jarotą 1:3, z kolei KKS Włókniarz 1925 Kalisz 4:1 bez problemów ograł Orła Mroczeń. 12 marca o godz. 12:00 Pogoń Nowe Skalmierzyce zmierzy się z Białym Orłem Koźmin Wlkp., a Ostrovia Ostrów Wlkp. z  Centrą Ostrów Wlkp.

Faworytem niedzielnego ćwierćfinału PP była 3- ligowa Jarota Jarocin. Pierwszy gol w tym meczu padł w 18 minucie. Golkipera gospodarzy pokonał Hubert Antkowiak. Minutę później było już 2:0 dla Jaroty. Wynik spotkania podwyższył Mateusz Molewski.

Dwubramkowe prowadzenie uśpiło nieco piłkarzy Janusza Niedźwiedzia. Gospodarze śmielej zaczęli atakować bramkę Sebastiana Kmiecika. W 72 minucie padł gol kontaktowy dla Victorii. Z rzutu karnego po zagraniu piłki ręką trafił Maciej Stawiński.

Goście z Jarocina awans do półfinału okręgowego PP przypieczętowali pięć minut przed zakończeniem spotkania. Bramkarza Victorii uderzeniem z dystansu pokonał Damian Pawlak.