Beata Klimek winna pomówienia

Beata Klimek winna pomówienia

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego winna pomówienia małżeństwa Sylwii i Piotra Nowickich. Wyrok jest prawomocny i został wywieszony w ostrowskim urzędzie miejskim. Chodzi o słowa które z ust Beaty Klimek padły w maju 2015 roku. To pierwszy wyrok w sprawie karnej, jaki kiedykolwiek otrzymał prezydent tego miasta.

Zaczęło się od interpelacji, którą złożył radny Alojzy Motylewski, obecnie członek Klubu Radnych Przyjazny Ostrów (tak samo nazywał się komitet wyborczy Beaty Klimek). Radny pytał o funkcjonowanie biura prasowego za kadencji prezydenta Jarosława Urbaniaka. Szefową biura była wtedy Sylwia Nowicka, obecnie radna powiatu ostrowskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej.  

Prezydent Beata Klimek odpowiedź na interpelację przedstawiła osobiście. Z przemówienia wynikało, że firma prowadzona przez Piotra Nowickiego, męża Sylwii Nowickiej, otrzymała od biura prasowego zlecenia o łącznej wartości 120 tys. zł.

- Nikt nie ma zarzutów do jakości wykonywanej pracy przez tę firmę, ale zachowania i kwota jaka wydana została w ten sposób jest niemoralna. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca  – mówiła Beata Klimek. 

Sylwia Nowicka wystosowała wtedy oświadczenie: „Informacja przekazana na sesji jest nieprawdziwa i niepoparta żadnymi faktami. Nieprawdziwa jest zarówno informacja o przekazaniu zleceń na kwotę 120 tysięcy złotych, jak sama wysokość podanej kwoty - dwukrotnie zawyżona - jak wynika z odpowiedzi na interpelację radnego. W okres rozliczeniowy przygotowany przez Urząd Miejski jako odpowiedź na interpelację radnego Alojzego Motylewskiego włączono rok 2010, kiedy to prezydentem był Radosław Torzyński, a ja nie pełniłam funkcji kierownika Biura Prasowego i Relacji Społecznych“.

Sprawa trafiła na wokandę. Pierwszy wyrok zapadł w ostrowskim sądzie rejonowym. Postępowanie zostało warunkowo umorzone na rok, co oznacza, że sąd dał pozwanej szansę na poprawę. Dzięki temu uznana za winną ma „czystą kartotekę”, jest osobą „niekaraną”, ale nadal winną, w tym przypadku, pomówienia. Beata Klimek została też zobowiązana do wpłaty 2000 złotych na rzecz stowarzyszenia Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski. Prezydent Klimek odwołała się od wyroku, jednak Sąd Rejonowy w Kaliszu podtrzymał orzeczenie pierwszej instancji.

„Sąd po przesłuchaniu sesji, zbadaniu faktur, umów, dokumentów, regulaminu organizacyjnego urzędu, a nawet kodeksu etyki, nie znalazł potwierdzania zarzutów stawianych nam przez Prezydent Beatę Klimek” – komentuje Sylwia Nowicka.

Wyrok został wywieszony w urzędzie miejskim, gdzie będzie się można z nim zapoznać do końca kwietnia.

 

Komentarze

 • ojej

  12
  To się porobiło. Ale jak tu wyrok przeczytać, kiedy ktoś kazał pozamazywać nazwiska? To jakieś jaja. Widać, że wyrok, widać za co, ale nie wiadomo, kto był poszkodowany. Myślę sobie, że ktoś tu kolejny wyrok zaliczy, tym razem za nie wykonywanie wyroku. Wyrok publikuje się w całości!
  Napisano 05.04.2017 10:59 :: odpowiedz
 • Bareja

  14
  Kolejny odcinek Naszego MISIA,Misiowej whatever;)
  Napisano 05.04.2017 11:24 :: odpowiedz
 • rozbawiony troche

  12
  ciekawe czy te dwa tysiace płaci p. klimek z własnej kieszeni, czy z miejskiej czy ze spółek??? To tak jak ten tytuł charyzmatycznej kobiety niby za darmo a okazuje sie ze wszystkie spółki miejskie przez dwa miesiące reklamowały sie w gazecie organizatora gali " Kobieta Charyzmatyczna" cóż za zbieg okoliczności. Najlepsze jest to , że na ślasku czytali, że nie bedzie podwyzek ciepła w Ostrowie i że posprzatano psie kupy :) Cholernie interesujące
  Napisano 05.04.2017 11:27 :: odpowiedz
 • wyborca

  20
  skazana za pomówienia, prezydentem Ostrowa.Jak wam sie to podoba?? Mówiłem od początku pomówienia- patrz KŁAMSTWA są karalne!!!!! Kto raz okłamał w sprawie w której musiał wiedzieć, że może przegrać to co za problem kłamać w sprawach drobnych?? I co chcemy mieć kłamczuchę za prezydenta??? Ja nie chce. Pani Beato niech Pani zrezygnuje bo to wstyd mieć prezydenta skazanego za kłamstwo i pomówienie
  Napisano 05.04.2017 11:32 :: odpowiedz
  • tom

   -7
   @wyborca: No własnie! Kłamstwa są karalne!! Kłamstwem jest, że Beata Klimek została skazana!!!
   Napisano 06.04.2017 8:54 :: odpowiedz
  • atom

   3
   @tom:Ok Tom Pani Klimek winna pomówieniom szczęśliwie ( dla niej) nie skazana bo karę jak ktoś tam wyjaśnił zawieszono warunkowo. Czy to zmienia fakt, że wyborca pisze o tym, że p. Klimek kłamała pomawiając Nowickich ( teraz nawet podobno nie wykonuje prawidłowo wyroku sądu bo wymazano na nich nazwiska). Szkoda, że nie wywieszono wyroku całego zakreślonego,żeby nie można go było przeczytać. Potem bylibyśmy świadkami spektaklu z jednym aktorem "Boże co wy ode mnie chcecie, przecież wyrok wisi , a że zamazany??? No zamazany a gdzie napisane ze ma byc czytelny????...itd" Nie lec w głupa Tom. Dla każdego przeciętnego mieszkańca ktoś winny pomówieniom powinien być skazany i tyle a że sąd się ulitował i uznając winę warunkowo zawiesił ukaranie nie zmienia faktu KŁAMSTWA!!!!!!
   Napisano 06.04.2017 9:31 :: odpowiedz
 • J.I.S.

  0
  Prawda w oczy kole, a więc kłamstwo wolę.
  Napisano 05.04.2017 16:15 :: odpowiedz
 • parafia

  9
  Ciekawe jak Pani Prezydent teraz bedzie przemawiać do Ludzi tym swoim zatroskanym tonem. Ciekawe jak będzie opowiadać, że dla niej to ogromna przyjemnośc byc prezydentem. pani Klimek, żeby być prezydentem trezeba miec klasę. Kłamstwo, pomówienia ludzi na takie stanowisko dyskwalifikuje.Jak mieszkańcy maja miec zaufanie do prezydenta, który potrafi fałszywie pomówić mieszkańca Ostrowa?? Nie tylko pomówiłą, przegrałą w pierwszej instancji a mimo to odwoływała sie dalej chcąc koniecznie udowodnic ze mówi prawdę. tragedia Tej pani juz dziękujemy nie ma zmiłuj
  Napisano 05.04.2017 17:29 :: odpowiedz
 • Misio

  26
  Która to już sprawa z udziałem pani prezydent? Może biuro prasowe udzieli odpowiedzi, bom się pogubił.Myślę, że wkrótce kampania, więc lud się dowie, że czarne to białe, a białe to czarne.
  Napisano 05.04.2017 19:26 :: odpowiedz
  • 8
   @Misio: a może bilbordy się pojawią
   Napisano 05.04.2017 19:52 :: odpowiedz
  • 7
   @Misio: Tyle spraw co informacji o autobusach. Tyle że sprawy w realu, a autobusy na razie wirtualne. A zadłużenie miasta?
   Napisano 06.04.2017 0:04 :: odpowiedz
 • Xyz

  1
  Jaki jest stan faktyczny - Urząd Miasta twierdzi, że sąd zastosował warunkowe umorzenie postępowania?
  Napisano 05.04.2017 21:00 :: odpowiedz
  • 7
   @Xyz: warunkowo umorzenie postępowania na rok, uznając jednak winę pomawiającej, nakazał wywieszenie wyroku, wpłatę na rzecz stowarzyszenia ODST no i koszty sądowe.
   Napisano 05.04.2017 22:57 :: odpowiedz
 • Falcon

  13
  Najlepsze jest to, że najbardziej natrętny i wymyślający scenariusze pomawiacz z ostrow24 Radziszewski nic o tym wyroku nie napisał. Albo dla niego to jest normalne, że ktoś jest skazany, bo sam z Sądu prawie nie wychodzi, albo tak jak ludzie zaczynają opowiadać, że Pani Prezydent smaruje kieszeń Radziszewskiego za milczenie. W tym wypadku chyba jednak druga wersja staje się bardziej prawdopodobna. To się zaczyna robić wręcz transparentne.
  Napisano 05.04.2017 22:34 :: odpowiedz
 • Mirek

  7
  p. Radziszewski sam miał warunkowe umorzenie w sprawie p.Hanny S. i sprawa , z tego co wiem ,jeszcze nie jest zakończona, nie przeprosił i nie zapłacił wysokie odszkodowanie.
  Napisano 06.04.2017 9:05 :: odpowiedz
  • Pele

   5
   Rodziszewski nie zapłacił i pewnie nie zapłaci, bo udaje biednego. Opowiada, że babcia go żywi, a u swojej dziewczyny zarabia niby na 1/8 etatu 300 zł. na miesiąc. Kpina jeszcze raz kpina. Ma się faktycznie czym chwalić w przeprowadzanych z nim wywiadach. Zero dobrego smaku i sama amatorka. Taki człowiek startował na radnego. Teraz widzicie kogo mamy w Urzędzie Miasta i kogo jeszcze mogliśmy mieć. Pasują do siebie. Wyroki za pomawianie i wielkie kolesiostwo najprawdopodobniej finansowane z pieniędzy podatników. Wstyd, znowu Ostrów okrył sie hańbą. Radziszewski dostaje wyroki i nadal chodzi po ulicach jakby nigdy nic się nie stało. Zobaczymy jak długo.
   Napisano 06.04.2017 23:08 :: odpowiedz
 • mieszkanka

  8
  mam nadzieje ze w gazetce się ukaże, bo przecież gazetka powstała żeby wszyscy mieszkańcy wiedzieli co się dzieje w ostrowie.....
  Napisano 06.04.2017 10:20 :: odpowiedz
  • 3
   @mieszkanka: w gazetce będzie o autobusach - jak zwykle, sukcesach w walce ze smogiem - jak zwykle, itepe itede, wszystko okraszone zdjęciami robionymi od rana do nocy. A gdzie tu czas na robotę?
   Napisano 07.04.2017 16:32 :: odpowiedz
 • do mieszkanki

  7
  Moja droga chyba nie sadzisz, ze nasza jasniepanujaca w swojej tubie napisze,ze bezczelnie pomowila,bo zwolnić dziewczyny z urzedu nie może jak jest radną powiatowa i wyrok zapadł na jej niekorzysc,ze z kaski wyskakuje na stowarzyszenie i placi koszty procesowe, a wyrok NA PREZYDENTA podany do publicznej wiadomości jest! No i chyba nie sadzisz tez,ze napisze jak sprytnie sfinansowala sobie ponoć ten tytuł charyzmatycznej,bo tylko charyzma i PR-em ostrow stoi? Lud ma żyć w uludzie i przyjmować na wigiliach, oplatkach, dniach dzialkowicza i teraz sniadankach wielkanocnych,a w przyszłym roku głosować aż miło,by jej było...milo,bo w starostwie tyle nie placa niestety gdzie by wrocila! Pozostaje nam wierzyc,ze ostrowiacy głupi nie są i błędu drugi raz nie popełnia lykajac okrągłe słowka, populistyczne hasla i znów wizerunek z photoshopa!
  Napisano 06.04.2017 12:03 :: odpowiedz
 • podsumowanie

  24
  To wszystko to jest jedna wielka żenada. Pomówienia, wyroki, kobieta charyzmatyczna co to nie ma za grosz charyzmy tylko cwaniactwo i wystudiowany PR.Kompletna niekompetencja, brak inwestycji ( wypisane 200 milionów na bilbordach nic nie znaczące) basen prawie za 8 milionów na 1,50 głebokości, dofinansowywanie fundacji Beaty Klimek, walenie naszych pieniędzy dla swoich bez opamietania Tragedia. Najgorszy prezydent ostatnich 27 lat.
  Napisano 06.04.2017 18:28 :: odpowiedz
  • no tak

   7
   @podsumowanie: To wszystko prawda i żadne PR-owskie wybiegi tego nie zmienią.Mamy najgorszego prezydenta, który zarządza konfliktami a nie miastem. NO trzeba też uczciwie powiedzieć ze zarzadzanie tymi konfliktami tez wymyka sie p. Klimek spod kontroli. Podsumowując nie ma nic. Miasto kicha, kasa miejska podobno coraz bardziej pusta, konflikty jak widać narastają, prezydent pomawia ludzi ... syf. na szczescie wybory blisko. Mówią, że p. Klimek dlatego tak walczy o reelekcję bo po 2 kadencji miałąby 60 laqt i emeryture a tu ból. Na jednej kadencji się skonczy
   Napisano 06.04.2017 23:08 :: odpowiedz
  • 2
   @no tak: zadłużenie rośnie, zarządzania brak, ale z tym wypominaniem wieku to nieładnie.
   Napisano 07.04.2017 8:39 :: odpowiedz
  • pamiętliwy

   0
   @podsumowanie: Nie, był jeden gorszy i to kilka razy.Co nie zmienia oceny aktualnie panującej.
   Napisano 09.04.2017 19:26 :: odpowiedz
  • 1
   @pamiętliwy: ten gorszy to chyba mistrz i mentor obecnej prezydent
   Napisano 10.04.2017 14:12 :: odpowiedz
 • kalendarz

  6
  Szanowna Pani Klimek 2 kwietnia skonczyła 55 lat i będzie rękami i nogami bronić swojego stanowiska walcząc o swoją emeryturę. Miasto tak jak dzisiaj będzie w coraz gorszej kondycji ale emeryturka będzie. Ot polityka
  Napisano 07.04.2017 11:18 :: odpowiedz
  • zmartwiony

   4
   @kalendarz: Co do tej kondycji miasta- kolejni dobrzy fachowcy odchodzą, tym razem z miejskich spółek. miejmy wszyscy nadzieję, że na te miejsca pracy (nie fotele)przyjdą na ich miejsce także fachowcy, choć patrząc na pobory jakie dostają ci fachowcy, to wątpię.
   Napisano 07.04.2017 11:35 :: odpowiedz
 • abc

  6
  fachowców w rodzinie K. dostatek, ewentualnie jakiś emeryt... wystarczy spojrzeć w MZGM - byłem ostatnio; zaradna głowa rodziny to podstawa;
  Napisano 07.04.2017 12:52 :: odpowiedz
  • mieszkaniec

   4
   @abc: pan Kupijaj bo rozumiem , że to o jego zaradnośc chodzi jest w podobno pierwszym dowodzącym, to jego polityka( albo brak polityki) gospodarcza jest realizowana. Dlatego wcale nie jest dziwne , że dostał zgode od pani Klimek na powtykanie członków rodziny do spółek. Pani Klimek zatrudnia w urzedzie znajomych i tych którzy wpłacali na jej kampanie wyborczą ( Szczurek) no to pan Kupijaj zadbał o rodzinę. w wyborach im podziekujemy
   Napisano 07.04.2017 13:41 :: odpowiedz

Serwis WLKP24.info do swojego działania wykorzystuje pliki cookies. Stosujemy je, aby zapewnić Państwu jak największą wygodę korzystania z funkcjonalności naszego portalu.

Jeżeli zgadzają się Państwo na korzystanie z cookies przez nasz portal, prosimy o kliknięcie przycisku "Akceptuję". Jeśli nie akceptują Państwo takiego działania, należy zmienić ustawienia cookies w swojej przeglądarce.

Akceptuję

Przeczytaj naszą politykę cookies