Jarota gromi w sparingu

Przedłużająca się zima paraliżuje rozgrywki piłkarskie, szczególnie w niższych ligach. Piłkarze z Jarocina przez fatalne warunki pogodowe nie mogli rozegrać zaległego ligowego pojedynku z Gryfem Wejcherowo, który zaplanowany był na środę. Zamiast tego, podopieczni Jarosława Araszkiewicza w piątek podjęli w grze sparingowej Wartę Śrem.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem piłkarzy Jaroty, 6:0. Po wyjazdowej porażce z Rozwojem Katowice w pierwszym meczu ligowym tej wiosny podopieczni Jarosława Araszkiewicza mieli okazję do podniesienia swoich morali z ekipą na co dzień występującą w lidze okręgowej.

Dwa gole w piątkowym sparingu zdobył Bartosz Olejniczak, który z powodu słabego występu w pojedynku w Katowicach plac gry musiał opuścić już w przerwie. Ostre strzelanie w 16. minucie rozpoczął Damian Pawlak. Do bramki rywala trafiali także Krzysztof Czabański, Łukasz Białożyt i Tobiasz Kupczyk.

Warto także dodać, że sparing z powodu odwołanych rozgrywek na IV-ligowych boiskach rozegrali zawodnicy rezerw jarocińskiej Jaroty. Podopieczni Jacka Koleckiego pokonali Stal Pleszew 4:0. Więcej szczegółów na temat sytuacji w jarocińskiej drużynie we wtorkowym magazynie piłkarskim "Trzecia Połowa".