Nie dla Akademików ten mecz

KPR Ostrovia wraca do zwycięskiego stylu gry. Po dwóch przegranych meczach z rzędu, podopieczni Filipa Orleańskiego pokonali wczoraj na wyjeździe AZS UŁ Łódź 28:27. Walka na parkiecie toczyła się do ostatnich sekund, a o zwycięstwie zdecydowała druga połowa, którą lepiej rozegrali zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego.

Mecz z pewnością można zaliczyć do wyrównanych. Ostrovia na początku spotkania zdobyła dwupunktową przewagę, by stracić ją już w 10. minucie. Łódzki AZS powoli zdobywał kolejne trafienia, by 21. minucie prowadzić już 13:8. Podopieczni Filipa Orleańskiego wzięli się jednak w garść i do szatni zchodzili już ze stratą dwóch punktów. Na tablicy widniał wynik 15:13.

- Poczatek meczu w naszym wykonaniu był obiecujący. Jednak od stanu 6 - 6 zaczął się problem ze zdobywaniem bramek w ataku pozycyjnym. Kilka zbyt nerwowych zagrań spowodowało straty, po których to gospodarze odskoczyli na pięć bramek - mówi Filip Orleański, trener Ostrovii.

Początek drugiej połowy to stopniowe odrabianie strat przez ostrowian. W 38. minucie ekipa Filipa Orleańskiego doprowadziła do wyrównania przy stanie 18:18. Kolejne minuty to już gra punkt za punkt. Trafienie łodzian, chwilę potem celny rzut zawodników KPR-u. 29. minuta drugiej połowy przyniosła znów dreszczowiec, z którego słyną ostrowscy szczypiorniści. Przy stanie 27:27 bramkę na wagę wygranej zdobył w indywidualnej akcji po dobrej obronie ostrowian Maciej Szefner. Celnie podawał Mateusz Stupiński. KPR Ostrovia pokonał akademików z Łodzi 28:27.

- Kontrolę nad wydarzeniami na boisku przejeliśmy dopiero w drugiej połowie wychodząc na prowadzenie 18 - 17. Od tego momentu walka toczyła się praktycznie bramka za bramkę. To my wychodziliśmy na prowadzenie a wyrównywali ambitnie grający łodzianie. Było kilka okazji aby zbudować kilkubramkową przewagę, ale zabrakło nam skuteczności i zimnej krwi w ataku. O ile gra obronna w naszym wykonaniu była poprawna to dużo gorzej prezentowaliśmy się w ataku. Czeka nas w kolejnych dniach praca nad poprawą gry w ataku pozycyjnym - dodaje szkoleniowiec KPR.

Dobre spotkanie rozegrał Krzysztof Martyński zdobywca 6 bramek, także 6 na swoim koncie zanotował Jakub Tomczak. Do strzeleckiej dyspozycji powrócił Andrzej Wasilek, zdobywca 4 bramek. Po trzy celne trafienia mają po tym spotkaniu Mateusz Stupiński oraz Paweł Dutkiewicz.

Ostrovia ma teraz 23 punkty i zajmuje 7. miejsce w tabeli. Tyle samo oczek zdobył Viret Zawiercie, ale może się to już dziś zmienić. Ta drużyna podejmować będzie bowiem kaliski MKS.

AZS UŁ PŁ Łódź - KPR Ostrovia - 27:28 (15:13)

Adamczyk, Tarko; Śliwiński, Bielec - 2, Kierzek, Sobczak - 1, Piosik - 1, Tomczak - 6, Czerwiński, Wasilek - 4, Martyński - 6, Filipiak, Stupiński - 3, Szefner - 1, Jaszka - 1, Dutkiewicz - 3.