Najlepsze w aerobiku grupowym

Reprezentacja dziewcząt Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie zajęła pierwsze miejsce w Finale Rejonu Poznań Teren Wschód w Aerobiku Grupowym Szkół Ponadgimnazjalnych. Zawody odbyły się w hali sportowej jarocińskiej "Jedynki". Zawody rozgrywano w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

W sumie w zmaganiach udział wzięło 14 zespołów reprezentujących powiaty: wrzesiński, średzki, śremski, gnieźnieński, poznański i jarociński. Awans do finału wojewódzkiego uzyskały trzy najlepsze zespoły w każdej kategorii.

Występ jarocinianek został również bardzo wysoko oceniony przez komisję sędziowską Finału Wojewódzkiego Licealiady 2012/ 2013. Podopieczne Grażyny Kędziory wywalczyły w niej jedenaste miejsce. Reprezentacja ZSO w Jarocinie była 12, a ZSP 2 w Jarocinie uplanowała się na 17 pozycji.

W kategorii szkół podstawowych powiat jarociński reprezentowała SP Nr 4 w Jarocinie (miejsce 17.), a wśród gimnazjów rywalizowały uczennice Niepublicznego Gimnazjum w Golinie (18 miejsce).