Rozstrzygnięcie nastąpi w niedzielę

Kolejne kapitalne widowisko oglądali fani basketu. W środowy wieczór w Ostrowie Wielkopolskim odbywał się drugi mecz półfinału play off I ligi koszykówki kobiet. Emocje były przeogromne. Ostrovia uległa jednak MKS-owi Konin 57:70. Tym samym o wszystkim zadecyduje niedzielne starcie numer 3, które odbędzie się w Koninie.

O sukcesie koszykarek MKS-u zadecydowało kilka czynników. Na pierwszy plan wysuwa się doskonała gra Iwony Płóciennik. Środkowa rywalek zdominowała grę w II połowie. Wtedy prezentowała się wybornie. Po kolejnych dograniach zdobywała punkty, będąc nie do zatrzymania dla gospodyń. Środowy mecz Iwona Płóciennik zakończyła z dorobkiem 22 punktów i 9 zbiórek.
W środowy wieczór biało-czerwone nie miały też żadnej recepty na grę przeciwko obronie strefowej MKS-u. Tomasz Grabianowski, trener rywalek od początku postawił na taki system gry w defensywie. No i ta strefa okazała się kluczem do sukcesu. Ostrowianki miały problemy ze zdobywaniem punktów.
Do przerwy MKS posiadał kilka punktów przewagi. Podobnie było w III kwarcie. W ostatniej odsłonie biało-czerwone, głównie za sprawą trafień Katarzyny Szymańskiej, nie tylko odrobiły straty, ale i objęły prowadzenie. W 33 minucie było 54:51 dla Ostrovii. Niestety, później to rywalki zdobyłī 19 punktów z rzędu, nie tracąc żadnego. MKS prowadził 70:54 i losy meczu były rozstrzygnięte.
Środowy sukces MKS-u sprawił, że w rywalizacji do dwóch wygranych mamy teraz remis 1:1. Decydujące, trzecie spotkanie rozgrywane będzie w hali MKS-u w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia. Zwycięzca tego meczu awansuje do finału i jednocześnie zapewni sobie grę w ekstraklasie w kolejnym sezonie.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - MKS Konin 57:70 (16:20, 14:15, 20:15, 7:20)