Viret zbyt mocny dla Ostrovii [FOTO]

Gorycz porażki musiała wczoraj przełknąć drużyna KPR Ostrovii. "Siódemka" Filipa Orleańskiego przegrała na własnym boisku z Viretem CMC Zawiercie 33:37 (16:19). Goście narzucili swój styl gry i tylko chwilami Ostrovia była w stanie mu dorównać. KPR zostaje na 7. miejscu w tabeli i na razie nic mu nie grozi.

W poprzednim spotkaniu, w rundzie zasadniczej, górą była drużyna z Zawiercia (34:39), KPR chciał więc zrewanżować się za tamten mecz. Poza tym obie drużyny są blisko w tabeli, teoretycznie był to więc pojedynek dwóch równych drużyn. Atutem dla Ostrovii miało być własne boisko, które nie przyniosło jednak szczęścia ostrowianom. Gra pomyłek po obu stronach - tak chyba najlepiej można opisać początek wczorajszego meczu 23. kolejki. Wynik otworzył dopiero po ponad 100 sekundach Krzysztof Martyński. Niestety, było to ostatnie prowadzenie gospodarzy w tym pojedynku.

Do przerwy ekipa Filipa Orleańskiego nie mogła znaleźć sposobu na dobrze grający Viret. Drużyna przyjezdnych łatwo odskoczyła na kilka punktów i kontrolowała wynik, karcąc Ostrovię skutecznymi kontratakami. KPR nie dawał jednak za wygraną i dorzucał kolejne trafienia. Do przerwy tracił tylko trzy bramki, przeplatając dobrą grę momentami, gdzie królowały błędy. Z dobrze funkcjonującą formacją obrony nie mógł poradzić sobie grający 100. spotkanie w barwach Ostrovii Paweł Piosik. Defensorzy praktycznie odcięli koło. Po 30 minutach było 16:19 na korzyść Viretu.

Druga połowa rozpoczęła się szaleńczym pościgiem Ostrovii, która zdołała dojść rywala na 1 bramkę. Przy stanie 23:24 w 37. minucie wydawało się, że KPR już witał się z gąską. Nic bardziej mylnego. Chwilę potem goście odskoczyli aż na 7 trafień i gdyby nie dobra końcówka w wykonaniu Ostrovii, skala porażki byłaby z pewnością większa. KPR uległ po raz kolejny Viretowi 33:37.

KPR Ostrovia: Adamczyk, Tarko - Martyński 8, Tomczak 7, Dutkiewicz 4, Stupiński 4, Szefner 3, Wasilek 2, Sobczak 2, Jaszka 1, Piosik 1, Kierzek 1, Bielec, Śliwiński