Ekstraklasa jeszcze nie dla Ostrovii

MKS Konin wywalczył awans do ekstraklasy. W niedzielnym, trzecim, decydującym meczu półfinału play off I ligi koszykówki kobiet zespół Tomasza Grabianowskiego okazał się lepszy od Ostrovii. Biało-czerwone walczyły ambitnie, jednak faworyt był górą. MS wygrał 72:53 i mógł świętować swój historyczny sukces.

W I połowie lepiej prezentowały się ostrowianki. Koszykarki MKS-u były mocno zdenerwowane. Gospodynie popełniały błędy, które pozwalały Ostrovii na zdobywanie kolejnych punktów. Biało-czerwonym nie przeszkadzała nawet strefa w obronie MKS-u, na którą ponownie postawił trener Tomasz Grabianowski. Do przerwy ostrowianki posiadały przewagę. Po 7 minutach prowadziły 14:4, natomiast w 15 minucie było 21:13 dla podopiecznych Kaspra Smektały.
W II połowie role się odwróciły. Ostrovia coraz gorzej radziła sobie z rozbijanie obrony strefowej rywalek. Efekt był taki, że koszykarki MKS-u złapały wiatr w żagle. Gospodynie były na fali, szły za ciosem. Przewaga drużyny Tomasza Grabianowskiego rosła z każdą minutą. Biało-czerwone walczyły ambitnie, jednak po przerwie dominacja MKS-u była bardzo widoczna. Z każdą minutą przewaga gospodyń była coraz bardziej widoczna. W 34 minucie MKS prowadził już 61:44. Gospodynie zwyciężyły ostatecznie 72:53. Tym samym konińska drużyna wygrała półfinałową batalię 2:1. MKS awansował do finału i jednocześnie już wczoraj świętował awans do ekstraklasy. Ostrovia zagra za to o trzecie miejsce. Rywalem w dwumeczu będzie zespół Inei AZS-u Poznań, który przegrał walkę w półfinale z Wilkami Morskimi Szczecin.