Radość w Gołuchowie i Ostrowie

Znakomitą formę na starcie rundy wiosennej prezentują piłkarze LKS Gołuchów. W drugim meczu grupy południowej IV ligi podopieczni Damiana Barasa zanotowali kolejny sukces. Gołuchowianie po świetnej grze pokonali lidera ekipę SKP Słupca. W sobotę po wygraną sięgnęli też piłkarze ostrowskiej Centry.

Przed tygodniem gołuchowska drużyna doskonale wypadła w starciu derbowym w Kaliszu. LKS zaskoczył rywala, zdobywając, jak najbardziej zasłużenie komplet punktów. W sobotę gołuchowianie poszli za ciosem. Ponownie zaliczyli kapitalny występ. Raz jeszcze rywalem był lider. Zespół SKP Słupca nie miał jednak zbyt wiele do powiedzenia. Podopieczni Damiana Barasa raz jeszcze wypadli na piątkę z plusem. W 10 minucie wynik spotkania otworzył Michał Giecz, dla którego to drugie trafienie tej wiosny. Rezultat sobotniego spotkania na 2:0 dla gospodarzy ustalił Mateusz Szkudlarski, który na listę strzelców wpisał się w 50 minucie. Po wczorajszym sukcesie gołuchowski zespół z dorobkiem 21 punktów zajmuje teraz 11 miejsce w tabeli.
LKS, pokonując słupecki zespół, pomógł ostrowskiej Centrze. Wczoraj podopieczni trenera Marka Wojtasiaka grali w Kościanie z tamtejszą Obrą. Centra była górą. Wygrała 2:0. W 55 minucie uderzeniem z rzutu karnego wynik meczu otworzył Tomasz Adamiak. Na 2:0 rezultat ustalił Krzysztof Matuszak, który na listę strzelców wpisał się w 88 minucie. Po tej wygranej ostrowska jedenastka z dorobkiem 37 punktów została nowym liderem czwartoligowych rozgrywek. Centra ma dwa punkty więcej od kaliskiego KKS-u oraz SKP Słupca. Czwarte miejsce zajmuje Victoria Ostrzeszów, która w 18 meczach wywalczyła 34 punkty.