Ostrovia rozpoczyna od porażki

Koszykarki Ostrovii rozpoczęły rywalizację o trzecie miejsce w tegorocznych rozgrywkach pierwszoligowych. W niedzielne popołudnie biało-czerwone wystąpiły we własnej hali. W kolejnych derbach Wielkopolski walczyły z zespołem Inei AZS Poznań. Rywalki, podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego były lepsze. Wygrały 69:63.

Do przerwy spotkanie rozgrywane było pod dyktando ,,akademiczek”. Zespół z Poznania posiadał kilka punktów zaliczki. Po kwadransie gry było 30:22 dla drużyny trenera Barańskiego.
Ostrovia potrafiła jednak odrobić straty. Wszystko za sprawą świetnej gry Agnieszki Misiek. Skrzydłowa gospodyń w II kwarcie grała świetnie. Zdobyła 14 punktów. Do przerwy rywalki prowadziły, ale zaledwie 39:36.
W III kwarcie ostrowski zespół poprawił wyraźnie swoją defensywę. Na efekty nie trzeba było więc długo czekać. Biało-czerwone nie tylko odrobiły straty, ale także objęły prowadzenie. W 27 minucie po trafieniu Magdaleny Parysek ostrowski zespół wygrywał 46:44.
O losach niedzielnego spotkania decydowała dramatyczna końcówka. W kluczowych momentach tego meczu w roli głównej wystąpiła Żaneta Durak. To właśnie ta koszykarka zdobywała najważniejsze punkty w tym meczu. Trafiała, zapewniając sukces ,,akademiczkom”, który wygrały w Ostrowie 69:63.
Mecz rewanżowy rozgrywany będzie w Poznaniu w najbliższy czwartek, 25 kwietnia.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - Inea AZS Poznań 63:69 (18:22, 18:17, 13:12, 14:18)