Ostrovia w finale, rywalem będzie Centra

Piłkarze Ostrovii 1909 wywalczyli awans do finału rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski. We wtorkowe popołudnie biało-czerwoni na własnym stadionie nie dali żadnych szans Piastowi Kobylin. Ostrowianie wygrali pewnie 3:0. W wielkim finale rywalem będzie ostrowska Centra.

We wtorkowym pojedynku ostrowska drużyna zagrała w innym zestawieniu, niż to miało miejsce w sobotniej rywalizacji z Wdą Świecie. Trener Marek Nowicki dał szansę gry zawodnikom, którzy w ostatnim czasie nie mieli zbyt wielu okazji do występów. W składzie Ostrovii zabrakło m.in. Dariusza Reyera, Marcina Wojciechowskiego, Daniela Kaczmarka, czy Bartosza Szepety.
Wtorkowe spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Gospodarze wygrali, jak najbardziej zasłużenie. Dominacja Ostrovii nie podlegała żadnej dyskusji. W 25 minucie wynik meczu otworzył Tomasz Kempiński. Tuż przed przerwą wynik na 2:0 dla ostrowian podwyższył Maciej Stawiński. Ostatnia bramka wtorkowego półfinału padła w 47 minucie. Tym razem w  roli głównej wystąpił Krzysztof Molka.
Ostrovia wywalczyła więc awans do pojedynku finałowego. W tym najważniejszym meczu pucharowym rywalem biało-czerwonych będzie przeciwnik zza miedzy, czyli czwartoligowa ostrowska Centra. Dziś nie jest jeszcze znany termin rozegrania tego spotkania.