Jarota z sukcesem, Ostrovia z porażką

W środę na piłkarskich boiskach w II i III lidze rozgrywane były kolejne pojedynki. Kolejny sukces na swoim koncie zanotowali piłkarze Jaroty Hotel. Dzisiaj w Jarocinie zespół Jarosława Araszkiewicza pokonał 2:0 ekipę Rakowa Częstochowa. W Mogilnie poległa za to trzecioligowa Ostrovia.

Ostatnie spotkania są bardzo udane dla piłkarzy JKS-u. Zwycięską serię zespół Jarosława Araszkiewicza rozpoczął od pokonania lidera z Rybnika. W sobotę za to jarocińska jedenastka komplet punktów wywalczyła w Wałbrzychu. Dzisiaj zespół Jaroty Hotel poszedł za ciosem. W Jarocinie gospodarze nie dali szans częstochowskiemu Rakowowi. W 44 minucie pierwszą bramkę tego dnia zdobył Kamil Stefaniak. Wynik pojedynku w jego ostatniej minucie ustalił Bartłomiej Olejniczak. JKS zanotował więc trzeci triumf z rzędu. W drugoligowej tabeli jarocińska drużyna zajmuje teraz dwunastą lokatę, mając na koncie 32 punkty.
Niestety, w środę kolejnego sukcesu nie zanotował zespół Ostrovii, który walczy na boiskach kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi. Biało-czerwoni grali dziś w Mogilnie z tamtejszą Pogonią. To był zaległy mecz XVII kolejki. Zespół Marka Nowickiego wystąpił osłabiony brakiem swoich liderów. Niestety, ostrowianie nie zdołali powiększyć swojego dorobku. Pogoń wygrała 1:0. Złota bramka padła w 88 minucie. Dla gospodarzy celne trafienie zanotował Damian Malczewski. Wygrali za to najwięksi rywale biało-czerwonych. Wda Świecie na wyjeździe rozbiła swarzędzką Unię, natomiast Sokół Kleczew okazał się lepszy od Nielby Wągrowiec. Z dorobkiem 46 punktów w 23 meczach liderem jest Wda, która o punkt wyprzedza jedenastkę Sokoła Kleczew (22 mecze rozegrane). Ostrowianie są numerem 3 w lidze, mając na koncie 40 punktów w 21 meczach.
Dla zespołu Marka Nowickiego dzisiejszy mecz był drugim w trwającym miesiącu. Maj jest bardzo pracowitym czasem dla biało-czerwonych, których łącznie czeka siedem spotkań w lidze oraz finałowy pojedynek Pucharu Polski na szczeblu okręgu z ostrowską Centrą. Terminarz jest więc teraz bardzo napięty. Ostrowianie grają, co trzy dni. No i właśnie o tej intensywności meczów mówi nam szkoleniowiec Ostrovii Marek Nowicki.