Piłkarska sobota pełna emocji

W XXIX kolejce drugoligowych piłkarskich zmagań zespół Jaroty Hotel Jarocin grał w Zdzieszowicach. JKS zremisował z tamtejszym Ruchem 1:1. Dzisiaj odbywały się też mecze czwartoligowe. Liderująca w tabeli ostrowska Centra zremisowała z walczącym o utrzymanie Gromem Wolsztyn.

W Zdzieszowicach emocji nie brakowało. Ruch jest zespołem, który walczy o utrzymanie. Dlatego gospodarze za wszelką cenę chcieli zdobyć komplet punktów. O sukcesie myśleli też piłkarze JKS-u, którzy wygrywali w poprzednich trzech pojedynkach. Zespół trenera Araszkiewicza bramkę zdobył w 32 minucie. Prowadzenie dał Bartłomiej Olejniczak. W II połowie gospodarze dążyli do wyrównania. W 68 minucie do remisu doprowadził Dawid Hanzel.
Po dzisiejszym pojedynku jarociński zespół z dorobkiem 33 punktów zajmuje trzynaste miejsce w tabeli grupy zachodniej II ligi.
Dzisiaj walczyli też czwartoligowcy. W Wolsztynie z tamtejszym Gromem zmierzyła się ostrowska Centra. Lider grupy południowej ma za sobą bardzo trudną przeprawę. W rywalizacji Gromu z Centrą emocje były ogromne. Już w 3 minucie po uderzeniu Michała Kucharskiego goście objęli prowadzenie. Przed przerwą, w 29 minucie, do remisu doprowadził Jędrzej Zwirn. W II połowie kibice też nie mogli na nic narzekać. W 84 minucie gospodarze prowadzili 2:1 po uderzeniu Radosława Nolki. Centrę uratował Tomasz Ulichnowski, zdobywając gola w doliczonym czasie gry. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1
Siedem goli padło za to we Wrześni. Tamtejsza Victoria podejmowała jedenastkę LKS-u Goluchów. W 41 minucie po pewnie wykonanym rzucie karnym przez Dominika Marcinkowskiego zespół gości prowadził 1:0. W II połowie cztery bramki w ciągu dziesięciu minut zdobyli gospodarze (Topolski 60, Lisiecki 62 i 67, Groszkowski 70). Victoria prowadziła 4:1. W ostatnich fragmentach nastroje LKS-owi poprowadził Michał Giecz, strzelając dwa gole.
Punkt z Konina przywiózł walczący o utrzymanie Biały Orzeł Koźmin. W 40 minucie zespół Michała Kosińskiego prowadził 1:0 po uderzeniu Piotra Karcza. Gospodarze do wyrównania doprowadzili w samej końcówce. Z rzutu karnego bramkę na wagę remisu zdobył Łukasz Łajdecki.