Biało-czerwoni gromią w derbach

Piłkarze Ostrovii urządzili sobie ostre strzelanie w dzisiejszym spotkaniu z Górnikiem Konin. W derbach Wielkopolski dominacja biało-czerwonych nie podlegała żadnej dyskusji. Zespół Marka Nowickiego dominował od początku, wygrywając bardzo efektownie 6:1.

Sobotni pojedynek rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy. W 3 minucie ostrowianie objęli prowadzenie. Po uderzeniu Damiana Izydorskiego bramkarz gości odbił piłkę, którą do pustej bramki skierował Tomasz Kempiński. W kolejnych minutach przewaga była po stronie biało-czerwonych. Górnik grał jednak bardzo ambitnie. W kilku sytuacjach Dominik Sadowski miał więc trochę pracy.
W 26 minucie rozgrywający bardzo dobry mecz Damian Izydorski dośrodkował dokładnie w pole karne, gdzie celnym uderzeniem głową popisał się Damian Michalski. Siedem minut później po uderzeniu Izydorskiego było już 3:0 dla ostrowian.
Początek II połowy przypominał pierwsze fragmenty spotkania. W 47 minucie po faulu na Pawle Świtale sędzia podyktował rzut karny. Pewnym wykonawcą jedenastki był Marcin Wojciechowski, który do siatki rywali trafił też w 55 minucie po dograniu Bartosza Szepety. W 65 minucie goście zdobyli kontaktowego gola za sprawą Dawida Śniega. Natomiast wynik spotkania na 6:1 dla Ostrovii ustalony został w 90 minucie. Tym razem w roli głównej wystąpił Bartosz Szepeta, który świetnym uderzeniem w długi róg wykończył indywidualny rajd.
Dzisiaj odbywały się także inne mecze. W Wągrowcu ekipie Ostrovii pomogła tamtejsza Nielba, która pokonała Wdę Świecie 2:1. Wygrał za to Sokół Kleczew, który u siebie okazał się lepszy od Notecianki Pakość.
W tabeli nowym liderem został Sokół, który w 23 meczach zdobył 48 punktów. Wda zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 46 punktów w 24 meczach. Ostrovia tymczasem rozegrała do tej pory 22 mecze i ma na koncie 43 ,,oczka”.