Spełnione marzenie Borodulina

Spełniło się marzenie Władimira Borodulina. Rosyjski młodzieżowiec świetnie wypadł w trakcie sobotniego turnieju eliminacyjnego mistrzostw świata juniorów. Ta impreza rozgrywana była w ukraińskim Czerwonogradzie. Wowa zajął czwarte miejsce, awansując do turniejów finałowych juniorskiej rywalizacji.

W Czerwonogradzie Władimir Borodulin musiał się sporo napracować, żeby awansować do finałów. Stawka w tej ukraińskiej rundzie kwalifikacyjnej była dość mocna. Wowa wywalczył jedenaście punktów i zajmując czwarte miejsce spełnił swoje marzenie. Co ciekawe Rosjanin znalazł się tuż za swoim nowym kolegą klubowym. Trzecie miejsce w tym turnieju zajął bowiem Nicklas Porsing, który wywalczył 12 punktów.
Tegoroczne mistrzostwa świata juniorów składać się będą z trzech turniejów. Pierwszy odbędzie się 29 czerwca na torze w Pile. Druga impreza zaplanowana została w angielskim Berwick. Rozegrana zostanie 10 sierpnia. Ostatnia z imprez odbywać się będzie we włoskim Terenzano 14 września. Ostrowski klub mieć więc będzie dwóch swoich zawodników w rywalizacji o miano najlepszego juniora globu.