Wygrana po ciężkiej walce

Na dużą próbę nerwów wystawili swoich kibiców piłkarze Ostrovii, którzy we wtorkowe popołudnie rozgrywali zaległy mecz o trzecioligowe punkty. Biało-czerwoni dopiero w ostatni kwadransie rozstrzygnęli losy tego pojedynku. Zespół Marka Nowickiego wygrał 2:0.

Wtorkowy pojedynek miał być łatwą przeprawą dla gospodarzy. Tak jednak wcale nie było. Mający duże problemy kadrowe Piast okazał się wymagającym rywalem. Gospodarze posiadali przewagę od pierwszej minuty, jednak biało-czerwoni mieli problemy z konstruowaniem swoich akcji. W pierwszych minutach dogodnych okazji nie potrafili wykorzystać: Damian Izydorski i Tomasz Kempiński. W 40 minucie z kolei w poprzeczkę trafił Damian Michalski.
W II połowie przez długi czas gra ostrowian przypominała przysłowiowe walenie głową w mur. Akcje nadal nie przynosiły efektu w postaci goli. Dopiero w ostatnim kwadransie ostrowscy piłkarze znaleźli drogę do siatki Piasta. Wynik meczu otworzył Damian Błaszczyk, który w 75 minucie popisał się przepięknym uderzeniem. To było uderzenie, które dało gospodarzom prowadzenie. Kilka minut później padła druga bramka, której autorem był Tomasz Kempiński. Ostrovia wygrała 2:0. Tym samym ostrowska drużyna z dorobkiem 46 punktów zajmuje teraz pozycję wicelidera trzecioligowych rozgrywek