Barycz zaskoczyła Pogoń

Dzisiaj na boiskach kaliskiej klasy okręgowej rozgrywane były kolejne mecze. Tym razem były to pojedynki zaległej XXIX kolejki. Dużą niespodziankę zanotowaliśmy w Nowych Skalmierzycach. Walcząca o awans tamtejsza Pogoń przegrała z Baryczą Janków Przygodzki 2:3. Wygrał za to lider. Orzeł Mroczeń pokonał Polonię Kępno 4:1.

W tym środowym pojedynku Pogoni z Baryczą emocje były olbrzymie. Początek spotkania był kapitalny dla gości. Zespół Remigiusza Wojtczaka rozpoczął od mocnego uderzenia, nie mając żadnego respektu na faworyta. Najpierw po szybkiej kontrze bramkę, która otworzyła spotkanie zdobył Karol Helczyk. Kilka minut później było już 2:0 dla Baryczy. Tym razem na listę strzelców wpisał się Damian Grzegorowski, wykorzystując kardynalny błąd kiepsko dysponowanej skalmierzyckiej defensywy.
Dwie stracone bramki poderwały gospodarzy do walki. Pogoń rzuciła się do ataku, nie mając już nic do stracenia. Przed przerwą gospodarze doprowadzili do remisu. Najpierw kontaktowego gola zdobył Mariusz Dederek. Później do stanu 2:2 doprowadził Artur Stachowicz.
W II połowie emocje były jeszcze większe. Nie brakowało gorących i zarazem nerwowych momentów. W kilku sytuacjach gospodarze mieli pretensje do decyzji sędziego. Pogoni dopisało też szczęście. Barycz po przerwie miała bowiem kilka dogodnych okazji.
Autorem złotej bramki w tym spotkaniu był Damian Grzegorowski. Pomocnik Baryczy popisał się fantastycznym uderzeniem w samo okienko. W ostatnich fragmentach gospodarze walczyli bardzo ambitnie, ale strat nie odrobili. Barycz sprawiła więc dużą niespodziankę. Walczący o utrzymanie goście zdobyli bardzo cenny komplet punktów. Pogoń z kolei traci dystans sześciu ,,oczek" do liderującego w tabeli Orła Mroczeń.