Ostrovia lepsza w Pucharze Polski

Sukcesem piłkarzy Ostrovii 1909 zakończył się finałowy pojedynek Okręgowego Pucharu Polski. W dzisiejszym spotkaniu rozgrywanym w Ostrowie Wielkopolskim biało-czerwoni nie dali żadnych szans swojemu lokalnemu rywalowi. Centrę podopieczni Marka Nowickiego pokonali 3:0.

Wtorkowy, derbowy pojedynek finałowy zapowiadał się bardzo ciekawie. Takie mecze derbowe zawsze przecież rządzą się swoimi prawami. W roli faworyta występowali biało-czerwoni, ale gospodarze, podopieczni Marka Wojtasiaka po raz trzeci z rzędu chcieli wywalczyć jakże ważne i cenne pucharowe trofeum.
Dzisiejszy pojedynek został zdominowany przez Ostrovię. Trzecioligowiec prezentował się dużo lepiej. Zespół dowodzony przez Marka Nowickiego dominował od pierwszej minuty. W pierwszych fragmentach biało-czerwonym brakowało jednak skuteczności. Dogodnych okazji nie wykorzystali bowiem: Damian Izydorski oraz Krzysztof Gościniak.
Ostrovia prowadzenie uzyskała w 32 minucie. Autorem bramki był Damian Izydorski, który we wtorkowe popołudnie należał do najlepszych zawodników na boisku. Tuż przed zakończeniem I połowy właśnie pomocnik Ostrovii dograł świetnie do Krzysztofa Gościniaka, który nie dał żadnych szans bramkarzowi rywala.
Centra najlepszy fragmenty gry zanotowała na początku II połowy. Wtedy gospodarze rzucili się do ataku, chcąc odrobić straty. Podopieczni Marka Wojtasiaka mieli kilka okazji, ale Dominik Sadowski zachował czyste konto. W kolejnych fragmentach ponownie na boisku dominowali goście. Zespół Ostrovii posiadał wyraźną przewagę, stwarzając dla siebie kolejne okazjie. W 59 minucie po faulu na Krzysztofie Gościniaku sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Damian Izydorski, który pewnie wykonał jedenastkę,