Biało-czerwoni z pucharowym trofeum po 18 latach

Po osiemnastu latach przerwy piłkarze Ostrovii ponownie wywalczyli Puchar Polski na szczeblu okręgu kaliskiego. W dzisiejszym spotkaniu finałowym podopieczni trenera Marka Nowickiego nie pozostawili żadnych złudzeń swojemu rywalowi. Wygrana 3:0 jest najlepszym komentarzem do wydarzeń na boisku.

W poprzednich dwóch edycjach okręgowej rywalizacji pucharowej ze zwycięstwa cieszyli się podopieczni Marka Wojtasiaka. Również i dzisiaj piłkarze Centry liczyli na zdobycie tego cennego trofeum. Centra nie zdołała jednak pokonać Ostrovii. Wicelider trzecioligowych rozgrywek dominował w tym meczu w bardzo wyraźny sposób. Od pierwszej minuty przewaga była po stronie Ostrovii, która po raz ostatni wygrała w tych rozgrywkach w 1995 roku.
Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Krzysztofa Gościniaka. Rutynowany pomocnik był ponownie motorem napędowym akcji biało-czerwonych. Równie świetnie wypadł Damian Izydorski. Młody gracz zdobył dwie bramki, notując też na swoim koncie asystę przy trafieniu Krzysztofa Gościniaka. Podopieczni Marka Nowickiego zdobyli trzy gole, ale sytuacji bramkowych mieli jeszcze więcej.
Teraz Ostrovię czeka rywalizacja w rozgrywkach pucharowych na szczeblu wojewódzkim. Najpierw biało-czerwoni zagrają w półfinale. Na tym etapie rywalem będzie ktoś z dwójki: Tarnovia Tarnowo Podgórne - Huragan Pobiedziska.