"Ovia" gromi, hat-trick Świtały

Do przerwy kibice nie oglądali porywającego widowiska i nic nie zapowiadało tak wysokiego zwycięstwa biało-czerwonych. Pierwszy do bramki rywali trafił w ósmej minucie Damian Izydorski, który dobił piłkę do siatki po strzale Tomasza Kempińskiego. Ten ostatni z powodu urazu w przerwie niestety musiał opuścić plac gry.

W 50. minucie na 2:0 wynik spotkania, sprytnie rozwiązanym rzutem wolnym, podwyższył Patryk Cierniewski. Trzynaście minut później, po serii błędów gospodarzy, goście z Pakości zdobyli kontaktową bramkę.

Ich radość nie trwała jednak zbyt długo. Chwilę później trzecią bramkę dla gospodarzy strzelił takim z rzutu wolnego Paweł Świtała.

Piłkarze Ostrovii dopiero na kwadrans przed końcem spotkania zaprezentowali składny i kombinacyjny futbol. W 75. minucie właśnie po takiej akcji wynik na 4:1 podwyższył Krzysztof Gościniak.

W 83. minucie piąte trafienie dla ostrowian zaliczył ponownie Świtała. Chwilę później było już 6:1. Do bramki Notecianki trafił Maciej Stawiński. Jeszcze w doliczonym czasie gry trzeciego gola, ustalając wynik spotkania na 7:1, strzelił pewnie wykorzystując rzut karny Paweł Świtała. To pierwszy na trzecioligowych boiskach hattrick 32-letniego środkowego obrońcy.

Po tym zwycięstwie podopieczni Marka Nowickiego w tabeli III ligi zajmują drugą pozycję, mając cztery punkty straty do Sokoła Kleczew. Mecz pomiędzy tymi zespołami odbędzie się już w najbliższy czwartek, 30 maja.