Ostrovia nie dała szans liderowi

Mecz sezonu dla piłkarzy Ostrovii. Dzisiaj w Kleczewie biało-czerwoni pokonali jedenastkę tamtejszego Sokoła. Kibice zobaczyli aż siedem goli. Ostrovia prowadziła 4:0, wygrywając ostatecznie 4:3. Do lidera zespół Marka Nowickiego traci teraz tylko punkt!

Ostrowianie nie mieli wyboru. Musieli wygrać ten dzisiejszy pojedynek. Do Sokoła zespół Ostrovii tracił cztery punkty. Podopieczni Marka Nowickiego spisali się wybornie. Do tej pory kleczewska drużyna wygrywała mecz za meczem. Dzisiaj Sokół został zmiażdżony przez ostrowian. Do przerwy po golu Marcina Wojciechowskiego z rzutu karnego ostrowski zespół prowadził 1:0. W 48 minucie na 2:0 podwyższył będący ostatnio w kapitalnej formie Damian Izydorski. Siedem minut później trzeciego gola zdobył Krzysztof Molka, natomiast kwadrans przed zakończeniem po trafieniu Marka Szymanowskiego było już 4:0 dla biało-czerwonych. Wtedy w szeregi Ostrovii wkradło się rozluźnienie, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. Sokół za sprawą Łukasza Urbana zdobył trzy gole w 85, 88 i 90 minucie. W końcówce meczu emocje były więc wielkie. Ostrovia zainkasowała jednak komplet punktów, pozostając w grze o pierwsze miejsce.
Sokół nadal jest liderem, mając w dorobku 54 punkty. Biało-czerwoni tracą punkt do tej drużyny. Do zakończenia tegorocznych rozgrywek pozostały jeszcze cztery kolejki spotkań. W niedzielę ostrowski zespół gra na wyjeździe w Luboniu.