Kolejny krok Centry w stronę awansu

Kolejny krok w stronę awansu zrobili piłkarze Centry Ostrów Wlkp. W dzisiejszym pojedynku na szczycie grupy południowej IV ligi podopieczni Marka Wojtasiaka pokonali kaliski KKS 2:0. Ze zwycięstwa cieszyli się też piłkarze rezerw Jaroty.

Ostrowianie czują na plecach oddech trójki rywalki, którzy czekają na potknięcia Centry. Zespół Marka Wojtasiaka nie popełnia jednak błędów. Ostrowiska jedenastka krok po kroku realizuje swój plan. Dzisiejszy mecz z KKS-em, ze względów bezpieczeństwa, odbył się bez udziału publiczności.
Spotkanie nie było łatwą przeprawą. Centra wywalczyła jednak komplet punktów. 13 minucie wynik otworzył Dominik Sobczak. Na 2:0 w 57 minucie z rzutu karnego podwyższył Tomasz Adamiak.
Wygrały także dwie inne drużyny z czołówki. Dąbroczanka pokonała u siebie Białego Orła Koźmin, który zmierza w stronę degradacji. Natomiast sześć goli padło w starciu Sparty Konin z SKP Słupca. Goście byli skuteczniejsi. Wygrali 4:2. Z walki o awans odpada Victoria Września, która zaledwie zremisowała w Kole.
W niedzielę ze zwycięstwa cieszyli się też piłkarze rezerw Jaroty. Gole Kamila Stefaniaka i Pawła Krysia dały tej drużynie sukces w Kościanie. Przegrał gołuchowski LKS, który został pokonany w Ślesinie.
W czwartoligowej tabeli przewodzi Centra. Ostrowianie mają w dorobku 58 punktów. O cztery punkty wyprzedzają SKP Słupca. 53 ,,oczka” ma Dąbroczanka Pępowo, natomiast 52 punkty wywalczyła Victoria Września. Piąte miejsce zajmuje Victoria Ostrzeszów (47 punktów), siódme rezerwy Jaroty (42), jedenasty jest LKS Gołuchów (31), trzynasty Biały Orzeł (25).