Wielkie emocje w Ostrowie

Cztery bramki zobaczyli dzisiaj piłkarscy kibice, którzy zasiedli na trybunach Stadionu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. W starciu Ostrovii z Nielbą Wągrowiec emocje były wielkie. Pojedynek zakończył się remisem, po którym biało-czerwoni nadal przewodzą w trzecioligowej stawce.

Tak, jak przewidywano, ten dzisiejszy mecz był bardzo trudną przeprawą dla lidera. Wiosną Nielba prezentuje się z bardzo dobrej strony. W sobotnie popołudnie wągrowiecka drużyna zaprezentowała pełnię swoich możliwości.
Początek meczu był niedobry w wykonaniu gospodarzy. Ostrowianie grali nerwowo, niedokładnie i chaotycznie. W 7 minucie Nielba uzyskała prowadzenie po uderzeniu Karola Gregorka.
Po utracie gola ostrowianie zabrali się za odrabianie strat. Wraz z upływającym czasem dyspozycja podopiecznych Marka Nowickiego była coraz lepsza. W efekcie przed przerwą za sprawą Krzysztofa Gościniaka ostrowianie doprowadzili do wyrównania.
Na początku II połowy ostrowska jedenastka miała dwie dogodne okazje. Najpierw jednak po uderzeniu Damiana Izydorskiego udaną interwencją popisał się bramkarz rywali. Chwilę później szczęścia zabrakło uderzającemu głową Krzysztofowi Molce.
Drugi gol dla Ostrovii padł w 70 minucie. Wtedy świetną akcję przeprowadził niewiele wcześniej wprowadzony do gry Marek Szymanowski. Po jego dograniu piłkę do bramki Nielby skierował Maciej Stawiński.
Niestety, w ostatnich fragmentach meczu szczęście nie było przy Ostrovii. W 82 minucie po zagraniu ręką przez Damiana Błaszczyka sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Karol Gregorek. Tym samym sobotni mecz zakończył się podziałem punktów.
Punkty stracił za to wicelider. Sokół Kleczew podejmował dzisiaj jedenastkę Wdy Świecie. Goście byli lepsi. Wygrali 2:1.
W tabeli kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi przewodzi Ostrovia, która na dwie kolejki przed zakończeniem ma na koncie 57 punktów. Trzy punkty straty do biało-czerwonych ma kleczewski Sokół, cztery jedenastka Wdy Świecie.