Ostrovia idzie za ciosem, awansowała do finału

Piłkarze Ostrovii zanotowali dzisiaj kolejny sukces na swoim koncie. Biało-czerwoni świetnie wypadli w pojedynku II rundy Wielkopolskiego Pucharu Polski. Podopieczni Marka Nowickiego wygrali w Wągrowcu. Ostrovia pokonała pewnie rezerwy Nielby 3:0.W wielkim finale rywalem będzie Sokół Kleczew. Mecz odbędzie się w środę, 19 czerwca.

We wtorkowym spotkaniu ostrowski zespół zagrał w zmienionym składzie. Szansę otrzymali gracze, którzy ostatnio mniej grali. Tym samym trener Marek Nowicki, mając w perspektywie sobotni najważniejszy mecz w lidze dał odpocząć niektórym zawodnikom, tym bardziej, że mecz odbywał się na sztucznej murawie.
Faworyt z Ostrowa Wielkopolskiego potwierdził swoją siłę. Do przerwy po trafieniu Tomasza Kempińskiego ostrowska jedenastka objęła prowadzenie. W 73 minucie sędzia podyktował rzut karny, który został podyktowany za faul na Bartoszu Szepecie. Jedenastkę pewnym uderzeniem na bramkę zamienił Marcin Wojciechowski. Wynik meczu i awans ostrowian do wielkiego finału przypieczętował w doliczonym czasie Bartosz Szepeta.
Ostrovia zagra więc w finale Wielkopolskiego Pucharu Polski. Ten mecz odbędzie się w środę, 19 czerwca. Rywalem będzie Sokół Kleczew. No i wszystko wskazuje na to, że ten mecz odbędzie się na stadionie Sokoła.