Wiemy, kto zagra na Tataraku. Line-up dopięty!

Reklama

Aż 31 artystów zagości w połowie lipca nad zalewem Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. II edycja Tatarak Music Festival zapowiada się imponująco. 4 sceny i 3 dni z muzyką house'ową, hip-hopem oraz alternatywą. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dziś organizatorzy opublikowali ostatnich artystów, których zobaczymy na scenie. Sprawdź kompletny line-up!

Patronem medialnym wydarzenia jest portal www.wlkp24.info. Gdzie nabyć bilety? Info na stronie organizatora festiwalu:

http://www.tatarak-festival.pl

http://www.facebook.com/osterdam

 

Oto kompletny line-up!

- Czesław Śpiewa (live)
- Kamp! (live)
- Last Blush (live)
- Miuosh & Kato Live Band (live)
- Novika & Mr. Lex (live act)
- Rebeka (live)
- Tentypmes (live)
- The Natural Born Chillers (live)

- Adam Ambroży (Dj-set)
- Banan (sax)
- Bartek Winczewski (dj set)
- Blckshp (Dj-set
- Bobiq (Dj-set)
- Bumiphilips (dj set)
- Czapa (Dj-set)
- Creamer (Dj-set)
- Good Paul (dj set)
- Good Shine (Dj-set)
- Hory (dj set)
- Jacob_A (vocal)
- Kixnare (dj set)
- Longer (Dj-set)
- MatthewB (Dj-set)
- Matthew Clarck (Dj-set)
- Mike Polarny (dj set)
- Miód (dj set)
- NeeVald (dj set)
- Last Robots (dj set)
- Patryk Cannon (Dj-set)
- Seb Skalski (dj set
- Ysiu (Dj-set)

A oto szczegółowe informacje na temat ostatnich artystów, których będzie można zobaczyć podczas Tatarak Music Festival.

1. Miuosh to katowicki MC i wydawca – założyciel Fandango Records, udzielający się na przestrzeni lat w wielu projektach (m.in. Projektor, Fandango Gang, 19SWC), głównie działający solowo. Debiutował na ogólnopolskim rynku muzycznym w 2005 roku gościnnym udziałem w utworze „Za szybcy się wściekli“ grupy Pokahontaz, rok później światło dzienne ujrzał jego pierwszy legalny krążek – album „Miraż“ grupy Projektor. W sierpniu 2006 roku zaczął pracować nad własną, solową płytą. Solowa produkcja Miuosha, noszącą tytuł „Projekcje“ ujrzała światło dzienne wiosną 2007. Około 60 minut materiału sięgającego we wszystkie możliwe zakamarki muzyki rap... W kwietniu 2008 Miuosh odchodzi z szeregów poprzedniej wytwórni by skupić się w pełni nad prowadzeniem i rozbudową Fandango Records. 

21-go lutego 2009 do sklepów trafia wspólny album z Bas Tajpanem - "Fandango Gang" - pierwszy album spod szyldu nowej wytwórni. Zostaje on okrzyknięty jednym z najlepszych albumów reggae / dancehall 2009 roku, co potwierdza ponad 50 zagranych koncertów w ramach trasy po premierze płyty. 

W czerwcu 2009 na świat wychodzi wspólne dzieło wszystkich artystów zrzeszonych w Fandango Records - Fandango Mixtape vol.I. Prawie 74 minuty, ostre teksty, ciekawy dobór bitów, nietypowe rozwiązania, masa gości z różnych sfer polskiego rapu. 

Miuosh nie zapomina jednak o swoich korzeniach - rapie. Od razu po premierze „Fandango Gang” wraca do prac nad swoim drugim solowym albumem. "Pogrzeb" trafia na półki sklepowe w listopadzie 2009. 

W 2011 roku Miuosh wydaje trzeci solowy album - "Piąta strona świata". Album zostaje niesamowicie przyjęty, zarówno przez słuchaczy, jak też dziennikarzy muzycznych i recenzentów. Po półtora roku, w czasie którego Miuosh gościnnie udziela się na wszystkich najważniejszych albumach producenckich wydawanych w Polsce (m.in. Kodex IV, NNFoF, Voskovy, Prosto Mixtape Dj Kebs, Równonoc), ZAIKS ozłaca "Piątą stronę świata" - album sprzedał się w ilości przekraczającej 15 000 egzemplarzy. Wręczenie Złotej Płyty odbywa się podczas premierowego koncertu albumu "Prosto przed siebie", który na rynku ukazuje się 20.10.2012. 

W półtora miesiąca po premierze, również ten album osiąga status Złotej Płyty, a już po 6 miesiącach status płyty Platynowej. Jako jedna z niewielu polskich produkcji, album zostaje doceniony również za granicą Polski – zostaje wybrany do grona 10-ciu najlepszych rapowych albumów wydanych poza granicami USA w plebiscycie GLOBAL HIPHOP OF 2012 (Best international hip hop albums of 2012) portalu worldhiphopmarket.com.

Obecnie Miuosh jest w nieustającej trasie koncertowej, podczas której oprócz standardowych koncertów MC x DJ gra koncerty z żywym zespołem instrumentalnym – KATO BAND. 

 

DYSKOGRAFIA

Albumy :
* 2006 Miraż (MaxFloRec)

* 2006 Perwer Squad Mixtape vol.I (MaxFloRec)
* 2007 Projekcje (Fandango Records/MaxFloRec)
* 2009 Fandango Gang (Fandango Records) 

* 2009 Fandango Mixtape vol.I (Fandango Records)
* 2009 Pogrzeb (Fandango Records)
* 2011 Piąta Strona Świata (Fandango Records)
* 2011 Remiraż (Fandango Records) 

* 2012 19SWC (Fandango Records)

* 2012 Prosto przed siebie (Fandango Records)

 

2. The Natural Born Chillers to eksplodujące połączenie rock’n’rolla z electro, mieszanka pulsującej elektroniki, mocnych gitar i perkusji. Czerpiąca ze zderzenia gatunków energetyczna muzyka łączy klimat granego na żywo koncertu z roztańczoną klubową imprezą. W czteroosobowym składzie istnieją od 2008 roku – zaczynali od grania dj’skich setów łączących ich własne utwory z remixami, dziś na koncertach grają wyłącznie własne kompozycje. Byli gośćmi na największych polskich festiwalach (Heineken Open'er Festival, Coke Live Music Festival), regularnie grają koncerty na klubowych scenach w całym kraju. Stanęli także na scenie teatralnej – towarzysząc aktorom ze swoją graną na żywo muzyką, współtworzyli jeden z najsłynniejszych polskich spektakli ostatnich lat, „Samotność pól bawełnianych” w reżyserii Radosława Rychcika, przedstawienie zapraszane na festiwale z całego świata (Polska, Stany Zjednoczone, Kanada, Niemcy, Francja, Chile, Korea Południowa). Pracują nad wydaniem płyty. Koncertują w całej Polsce. Grają w teatrze. Can you dig it? Spektakl Samotność Pól Bawełnianych: Wystawiany na najważniejszych festiwalach w Polsce i na świecie m.in.: - VII Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne - 2. Międzynarodowy Festiwal Boska Komedia w Krakowie - Festiwal Interpretacje w Katowicach - Festiwal Teatralny Kontakt w Toruniu - Koszalińskie Konfrontacje Młodych m-teatr 2010 - Festiwal Kontrapunkt w Szczecinie - Hajdpark w Warszawie Za granicą spektakl wystawiany do tej pory na: - Time Based Art Festival w Portland - REDCAT at Walt Disney Concert Hall w Los Angeles - On The Boards Festival w Seattle - PuSh Festival w Vancouver - International theater Festival w Santiago de Chile - Under The Radar Festival w Nowym Jorku - Berlin w ramach polskiej prezydencji UE

- EXIT Festival w Paryżu

- Performing Arts Market w Seulu (PAMS)

- RING Festival w Nancy

Koncerty:

Jako zespół koncertowy występy m.in. na: - Heineken Open'er Festival - Coke Live Music Festival - Push Festival w Vancouver - RING Festival w Nancy

- Wrocław (Browar Mieszczański, klub Puzzle, klub Niskie Łąki) - Warszawa (Torwar, Hydrozagadka) - Sopot (Sfinks) - Kraków ( Cocon Club) - Poznań (8 bitów) - Toruń (NRD) i inne.

Opinie zagranicznej prasy o muzyce TNBC (m.in.): The Seattle Times

"truly hot, techno-rock band,...The Chillers' feverish, rave vibe is instantly mesmerizing."

Los Angeles Times

"Polish band Natural Born Chillers is invaluable at driving the fluctuating tone, from urban electronica droning to rock wails..."

The Portland Mercury "blazing music of the Natural Born Chillers, who pound out a near-constant pulsing soundtrack set somewhere between Franz Ferdinand and Daft Punk."

The New York Times

"a band called The Natural Born Chillers lays down a pounding bass line."

 

3. BLCKSHP

Mimo stosunkowo krótkiej wspólnej kariery duet BLCKSHP już bardzo mocno zaznaczył się na polskim rynku muzyki elektronicznej. Nie może to oczywiście dziwić, gdy za wspólny projekt bierze się Bshosa i EasyAudio. Ten pierwszy jest odpowiedzialny za sukces jednego z najlepszych - jeśli nie najlepszego klubu w Polsce - 1500m2. Ten drugi od lat jest wybijającą się postacią polskiego didżejingu. Gdy podjęli decyzję, aby wspólnie stworzyć projekt producencki od razu wiadomo było, że słuchaczy czeka coś wyjątkowego. Zaczęli od pokazania nowej elektronicznej twarzy Justyny Steczkowskiej, dla której przygotowali nowe podkłady do legendarnych kawałków z jej pierwszej płyty. Potem przyszedł remix dla Zee & Eli i "Close to mine" kawałek wydany przez należącą do Catz'n'dogz wytwórnię Pets Recordings. Doświadczenie obu muzyków nie poszło na marne. Dobrze przemyślany house z mocno zaznaczonym basslinem pozwolił im wytworzyć własny styl czerpiący ze złotych czasów Detroit, ale nie zapominający o nowej fali elektroniki takich twórców jak Dusky czy George FitzGerald. Ich djska inkarnacja zasługuje na oddzielny paragraf. Dość wymienić kogo supportowali solo czy wspólnie w ciągu ostatnich miesięcy - Chris Liebing, Mosca, Marcel Dettmann, John Talabot czy Disclosure w  czy  pokazuje w jak szerokim spektrum elektroniki żyje BLCKSHP. Jeśli szukacie świeżych muzycznych doznań, idealnie skrojonych parkietowych bangerów, przemyślanych i technicznie wypielęgnowanych setów djskich, BLCKSHP są projektem, o którym musicie pamiętać. W końcu najlepsze ciągle przed nimi.

4. PATRYK CANNON
Producent, autor muzyki do spektaklów teatralnych, wokalista oraz gitarzysta punkowych zespołów La Aferra oraz NoisesessioN. Po rozpadzie zespołów zaczyna tworzyć pod prawdziwym nazwiskiem, ukazując swoje emocje w muzyce elektronicznej. Jego Live Act przepełniony jest dużą dawką ekspresji, przeplatają sie w nim senne melodie z elektronicznym hałasem, okraszonym żywym i elektronicznym wokalem Patryka. Rok 2012 był dla niego przełomowy – wystąpił m.in. u boku Moodymana na Red Bull Music Academy Bass Camp w klubie 1500m2 oraz na głównej scenie festiwalu Audioriver w Płocku. Jest organizatorem cyklu imprez o nazwie ELECTROBAR podczas którego mogliśmy do tej pory posłuchać takich polskich wykonawców muzyki elektronicznej jak: An On Bast, Daniel Drumz, Good Paul, Kixnare, MNSL, Naphta czy DreamChach.
Do tej pory jego solowy projekt doczekał się jednej digital EP o nazwie THREE MELODIES nakładem wydawnictwa Please Feed My Records z Zielonej Góry ale to na bank nie jest jego ostatnie słowo!

 

5. JACOB_ A – wokalista, twórca tekstów współpracujący z najlepszymi artystami muzyki house. Swoim nieprzeciętnym głosem oraz umiejętnością czucia muzyki wprowadza słuchaczy w wyjątkowy klimat, przez co każde wydarzenie muzyczne z jego udziałem staje się niezapomnianym przeżyciem. Uczestnik wielu eventów, w tym Sunrise Festival, Global Gathering, Godskitchen, Tunnel Electrocity czy Enhouse. W 2010 oraz 2011 roku, Jacob A brał udział w projekcie LaNoche De Eivissa. Wspólnie z Neevald’em i Bartes’em gościli w Ibiza Global Radio oraz Ibiza Sonica, a także występowali w kilku klubach Białej Wyspy, między innymi w Bora Bora Beach Bar czy też KM5 razem z rezydentem klubu Pacha - Grahamem Saharą. Oprócz wspólnych występów łączy ich produkcja NeeVald & Manteeno - New Day. Dużą popularnością cieszy się również utwór This Is How We Do It oraz  Around nagrany z duetem Loui & Scibi z którym Jacob A  bardzo często współpracuje, wydany nakładem wytwórni Diamondhouse Records z Monachium. Początek 2011 roku to występy w Dublinie, Monachium, nawiązanie kilku nowych kontaktów, między innymi z przedstawicielami warszawskiej sceny klubowej Ricardo & Glasse, a także praca nad nowymi produkcjami we współpracy z Groove Cocktail, duetem Loui & Scibi czy też Neevald’em  oraz kilkoma artystami europejskiej sceny klubowej.

 

www.facebook.com/mcjacoba

www.facebook.com/mcjacobaofficial

www.soundcloud.com/mcjacoba

www.myspace.com/mcjacoba

www.diamondhouse.biz

www.tastethemusic.pl

www.lanochedeeivissa.com

 

6. MATTHEW CLARCK aka Maciej Borowicz to ambitny i aktywnie działający od 2006 roku dj na wielkopolskiej scenie klubowej. Współpracuje z kilkunastoma klubami w Polsce. Muzyka jaką prezentuje to szeroko rozumiany house z naciskiem na głębokie deepowe, sexowne i taneczne brzmienia. 
Pomysłodawca i realizator projektów: 
the BACKROOM!, ŚRODing, Deep Nonsens Night, Black and House...
Jeden z czterech oficjalnych djów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. 
Rezydent poznańskich Juwenaliów.
Ambasador eventów FLY-BOARD w Polsce, najnowszego i nietuzinkowego sportu wodnego. Wystąpił kilkakrotnie na żywo na antenie radia Planeta Warszawa oraz Planeta Poznań (dawniej Rmi FM) m.in. w programie "Winylowe Noce" oraz w internetowych radiostacjach jak rts.fm czy houseradio. Często podczas występów towarzyszą mu wokaliści i instrumentaliści. Współpracuje z portalem MUNO.PL a na codzień prowadzi studio graficzne POPO-DESIGN.com.
Regularnie występuje na imprezach m.in. HED KANDI, Defected In the House, Ministry of Sound, Space of Sound (Space Ibiza), Gparty. 
Supportował takie gwiazdy jak: ATFC, Barbara Tucker, Lisa Shaw, Julie Mcknight, Mario Basanov & Vidis, Martin Dawson, JT Donaldson, Shapeshifters, Tom Novy, Christian Hornbostel, Lovely Laura on Sax, Jaytech, Marco Lenzi, Shena, Simon and Shaker, Oscar de Rivera, Jamie Richards and Dean Oram, Luke Neville and Lovely Laura, Kathy Diamond, Alec Sun Drae, Maximilian Skiba.
Wraz z przyjaciółmi tworzy kolaborację deep:nonsense lansującą dobre i ambitne brzmienia. Od połowy 2011 roku rezydent kultowych imprez ŚRODing w poznańskim klubie SQ oraz cyklu the BACKROOM! gdzie ma przyjemność gościć polskie oraz międzynarodowe gwiazdy klubowego światka. AktualnieUlubione labele: Sole Channel, Get Physical, Freerange, Defected, Strictly Rhythm...

http://www.matthewclarck.com/
http://www.facebook.com/matthewclarck
http://www.soundcloud.com/matthew_clarck
http://www.soundcloud.com/matthew-clarck

 

7. BANAN - od ponad dekady gości w klubach całej polski. Miał okazję występować z wieloma ważnymi producentami muzyki house, która to jest jego ulubionym gatunkiem. Na jednej scenie można go było zobaczyć m.in. z: Katy Brown, Grand Nelson, Yass, Jamie Lewis, Julie McKnight, Lisa Millet, Aaaron Ross, Alfred Azzetto, Soultunes i ta lista jest naprawdę długa. 

Na co dzień współpracuje z czołówką polskich didżejów i współtworzy 3 kolektywy didżejko - instrumentalne. Występował  na najważniejszych polskich festiwalach klubowych Audioriver, Opener, Sunrise Festival. 

W 2011 i 2012 roku współtworzył oprawę muzyczną w Seulu podczas World B-boy Masters Championship u boku didżejów z Japoni i USA. 

Poza sceną klubową jest członkiem kilku zespołów grających szeroko pojęty jazz.

 

8. CREAMER mówią że niby norweg, aczkolwiek jest szwedem:)

Swoją przygodę z graniem rozpoczął w 2004 roku, grywając na kameralnych imprezach w Poznaniu, samą muzyką interesował się jednak od zawsze. Zwłaszcza elektroniczną. Wychowany przy dzwiękach  Depeche Mode, Sashy, Underworld czy Deep Dish.
Jego pierwszym krokiem było organizowanie słynnych już w całym mieście afterów w klubie K2, gdzie grywał regularnie wraz ze swoim kompanem Will Art.’em.
Po tym jakże udanym cyklu przyszedł czas na debiut w Poznańskim klubie SQ gdzie grywa na dobrze znanych już imprezach z cyklu Body Language.

Od 2006 roku grywa w klubach w całej Polsce, Sopot, Warszawa,Kraków,Częstochowa,Łódź, Wrocław czy Szczecin ale najczęściej można go spotkać w jednym z najlepszych klubów w Polsce czyli w poznańskim SQ. Wraz z Blondasem aka Will Art.’em Tworzą duet BadCompany pod którego nazwa występują grajac back2back. To także nazwa cyklicznych imprez odbywających się w Poznaniu. 
Ostatnio razem z Juniore oraz Wojtkiem utworzyli nowe "crew" POLISH KARTEL. 
"Zawiązujemy kartel! Wstęp do naszego klubu będą mieli tylko najwierniejsi fani dobrego beatu. Dla nas liczy się muzyka. Co najmniej raz w miesiącu postaramy się by Wasze nogi ugięły się pod presją dźwięków prezentowanych przez rodzimych artystów. Na Polish Kartel nieskrępowany polski duch będzie mógł rozwinąć muzyczne skrzydła. Chcesz korzystać z z dobrodziejstw muzyki granej przez najlepszych polskich producentów i dj'ów - zapraszamy! Będzie niestandardowo i tanecznie! " Juniore, Creamer & Will Art!

Od maja 2012 jest opiekunem muzycznym co niedzielnych pikników w parku Starego Browaru. WERANDA TAKE AWAY to ulubione przez poznaniaków miejsce, do relaksowania się w niedzielne dni, przy dźwiękach muzyki,znakomitych drinkach & burgerach.
Uwielbia takich artystów jak Sasha, Seth Troxler, Dixon, Loco Dice, Robert Dietz, Sebo K, Motor City Drum Ensamble, Nicolas Jaar, No Regular Play, Carl Craig, Omar S, Kyle Hall,Guy Gerber, Cassy, Danny Howells,James Priestley, Gilles Smith,Marcin Czubala.

TECHNO: My Love
HOUSE: My Life
http://www.muno.pl/dj-art/creamer-108/

 

9. GoodShine

Dawid Wierzbowski jest związany z polską sceną klubową od blisko 15-tu lat. Większość artystów zaczyna od miksowania, a dopiero potem zaczyna tworzyć własną muzykę i remiksy. U niego wszystko było nie po kolei, gdyż zaczynał od tworzenia własnej muzyki i grania live actów. Po kilku latach postanowił jednak spróbować swoich umiejętność jako DJ GoodShine i tak zostało do dziś.

Jako dziennikarz muzyczny pracował dla miesięcznika Techno Party od chwili jego założenia, a także prowadził piątkowe audycje klubowe w lokalnym radiu. Przez kilka lat współtworzył portal www.muno.pl, gdzie zamieszczano jego recenzje i newsy. Był także stałym współpracownikiem polskiej edycji DJ Mag, gdzie można było znaleźć artykuły, czy wywiady, które przeprowadzał z gwiazdami odwiedzającymi polskie imprezy.

Człowiek o niezwykle szerokich horyzontach muzycznych - od niemieckich eksperymentów z Kolonii, przez jazzowe inspiracje z Alabamy, po klasyczny house z Chicago. Nieustępliwy i bezkompromisowy propagator prawdziwego brzmienia underground i true house music. Jeśli masz ochotę usłyszeć coś świeżego i z przytupem, to koniecznie musisz go posłuchać.

Jackin’ / Chicago / Deep / Funky House

 

10. MATTHEWB (nilife.pl) Na klubowym rynku funkcjonujący od 6lat. Wyczucie smaku oraz pasja do muzyki są bez wątpienia jego wizytówką. W setach Mateusza usłyszymy klimatyczne i wyselekcjonowane brzmienia muzyki House, które zaspokoją nawet najbardziej wymagające gusta. Preferuje odmiany takie jak: deep, nu-disco, funky.

Już na początku swoich zmagań współpracował ze znaną na terenie Wielkopolski siecią klubów BEST. W roku 2009 postanowił jednak przenieść się do Poznania, a tam jego pracę docenił min. DJ Neevald, z którym to miał przyjemność współpracować oraz wspólnie grać na legendarnych wtorkowych imprezach Sexy House Bomb w klubie Terytorium. W tym czasie można go było również usłyszeć kilkakrotnie na antenie radia Planeta Poznań w tym Klub Fm, Winylowe Noce.
Mimo młodego wieku miał okazję zagrać w wielu ciekawych miejscach min: SQ (Poznań), Czekolada (Sopot, Poznań), Platinium (Warszawa), Solar Beach Bar (Władysławowo), X-Demon (Leszno), Bowling Rodło (Piła), Eter (Wrocław), Sixty9 (Sopot), oraz wiele innych.
Grał u boku czołowych polskich dj'ów, a jego sety urozmaicali tacy artyści jak: Tarra Mc Donald (UK), Shena (UK), Georgina Tarasiuk, MC Jacob A, Asia Ash, Nuno, czy saksofonista Banan. Aktualnie zaangażowany jest w wiele projektów min. The Matthew's (wraz z poznańskim dj'em Matthew Clarck), BOHOMAZZ, Sunglasses at Night, Kac Posen
oraz inne.
www.facebook.com/matthewbmusic
www.muno.pl/dj-art/matthewb
www.nulife.pl

 

11. LONGER

Damian Moszyk aka. Longer pasjonat muzyki house od zawsze. W jego setach płynie miłość do zmysłowych i charakterstyczncyh bassline'ów. Obszar jego muzycznych zainteresowań skupia się na stylu indie/nu disco a także deep house i rozszerza się na inne podgatunki nowoczesnej muzyki elektronicznej.

Z początkiem 2009 roku rozpoczął swoja działalność na scenie klubowej. Dzięki swojej determinacji i kreatywnemu stylowi dostał zaproszenie do cotygodniowej audycji (Klub Fm) w Radiu Planeta Poznań prowadzonej przez dj Neevald'a twórcę legendarnych wtorkowych imprez Sexy House Bomb w Klubie Terytorium. Został również doceniony w konkursie organizowanym przez CluboGaleria Soho (Sopot).

Wystąpił już w takich klubach jak : SQ (Poznań),Terytorium (Poznań), Czekolada (Poznań),CluboGaleria Soho (Poznań), X-Demon (Leszno),Room 13 (Warszawa) i inne.
Aktualnie wspołwaściciel i pomysłodawca marki nulife.pl (skupia się na tym co świeże, ciekawe i modne w sferze klubowej. Ambitnie podchodzi do tematu prezentując najnowsze trendy muzyki elektronicznej. Poszerza horyzonty, odkrywa nowe miejsca, style i koncepcje na niezależnej scenie. Nasze idee to wspaniałe podróże do nowego świata muzyki, designu, mody i szeroko pojętej sztuki.

 

12. Dj YSIU - Krystian Ludwikowski, pochodzi z Ostrowa Wielkopolskiego, prawdziwy miłośnik rapu z lat 90-tych. Od kilkunastu lat gra i organizuje imprezy oraz koncerty hip hopowe na lokalnej scenie. Jego początki działalności muzycznej sięgają końca lat dziewięćdziesiątych, gdzie swoje umiejętności szkolił za deckami w legendarnym klubie Metro u boku dj'a Grzesia. Organizator cyklicznych imprezy, które na stałe zapisały się w pamięci ostrowskich fanów oldschoolowego rapu. Przez kilkanaście lat współtworzył squad "W Cieniu Ukryci", którego był członkiem, razem zagrali kilkadziesiąt wyśmienitych koncertów w Polsce. Jego skrecze można również usłyszeć na przeróżnych projektach, np. The Natural Born Chillers, MC Illo oraz większości lokalnych ekip.

Charakterystyczne odlschoolowe brzmienia, które serwuje zawsze przyciągają tłumy zwolenników czarnej muzyki!

 

13. CZAPA – Wojciech Sperling, pochodzi z okolic Ostrowa Wielkopolskiego, DJ, MC, założyciel Skapa Squadu. Od kilku lat organizator i prowadzący wielu imprez Hiphopowych i nie tylko.

Jego styl muzyczny łączy różne klimaty, od oldschoolowego RAP’u  poprzez Funky z dodatkami dubstepu. Ściśle związany z lokalną sceną hiphopową, oprócz Skapy, współpracuje z lokalnymi składami takimi jak More Than Crew /CZP. Pokazuje swoje umiejętności za dekami również na bitwach tanecznych między innymi „FREESTYLE SCHOOL BATTLE”, oraz wzbogaca imprezy streetowe  „OSW SUMMER LEAGUE”, „STREETBALL” w klimacie oldschoolowym prosto z za oceanu.

W 2010 roku wspólnie z dj Sky’jem (ostrów) założył „Skape”, która później ewoluowała w „Skape Squad” i w maju 2013 wydala swój pierwszy mixtape „Luźne Dżointy”, z jego strony na płycie, można usłyszeć nie tylko teksty, ale i również  skrecze, które są zabawą jak i stałymi ćwiczeniami w szlifowaniu turntablism’u. Wspólnie z ekipą gra koncerty i występuje przed raperami z mainstreamu, Jako ekipa mogą pochwalić się kilkunastoma występami na lokalnej scenie jak i również z zaproszeniami z poza obszaru powiatu ostrowskiego jak i Wielkopolski.

www.facebook.com/SkapaSquad

www.skapa.com.pl

 

14. Adam Ambroży aka FunkyA - urodzony w Gdańsku w 1980 roku, podświadomie jak i świadomie poszukujący swojego miejsca we wszechświecie od początków samodzielnego myślenia. Swoją przygodę z muzyką zaczął w wieku kilku lat i trwa ona do dziś. "Podróże kształcą" - przekonał się o tym w połowie 1997 roku - los rzucił go do Londynu, zaczęła się prawdziwie poważna przygoda z muzyką klubową. Gra od marca 2002 roku, a pierwszy raz za deckami pojawił się w maju 2002 w poznańskiej Hipokryzji. W maju następnego roku wystąpił w półfinale Heineken Thirst w poznańskim Eskulapie. Lato 2003 to niezapomniane imprezy "Gorączka w Mieście" na poznańskim dziedzińcu zamkowym oraz imprezy na bydgoskim Taras O.C.E. W tym samym okresie współorganizował cykl imprez w kaliskim klubie Maassiff. Można go było posłuchać m.in. w bydgoskim Zentrum, warszawskiej Muzie, poznańskim Eskulapie podczas wszystkich edycji imprez Music Obsession, których był oficjalnym rezydentem. Jesienią przeniósł się do Cute'a, gdzie prowadził cotygodniowy cykl "Muzyczne Podróże". Od początku 2004 roku czynny promotor większych eventów klubowych i kulturalnych: współorganizował 1 edycję konkursu DJ'skiego "Fresh DJ's", imprezę "W Unii" (obie w Eskulapie). Kluby niedawno odwiedzone: Eskulap (Poznań), Piekarnia (Warszawa), Utopia (Warszawa), City (Konin), No1 (Ostrów Wlkp), CityLoop-Plener (Pniewy) oraz Cute (Poznań), Zez (Poznań), PostDali (Poznań). W 2012 roku wystąpił podczas pierwszej edycji Tatarak Music Festival.

 

15. BOBIG - 4 YR PLEASURE!

Muzyk, dj, czasami fotograf, Perkusista TNBC.
Z zespołem tworzy energetyczną mieszankę TECHNO z ROCK'n'ROLL'em, co przekłada się również na sety jakie gra. Mieszanka wszystkiego co sprawia , że chce się tańczyć!

 

zdjęcia: archiwum TV Proart

materiały wykorzystane w informacji pochodzą od organizatora festiwalu

Komentarze

Serwis WLKP24.info do swojego działania wykorzystuje pliki cookies. Stosujemy je, aby zapewnić Państwu jak największą wygodę korzystania z funkcjonalności naszego portalu.

Jeżeli zgadzają się Państwo na korzystanie z cookies przez nasz portal, prosimy o kliknięcie przycisku "Akceptuję". Jeśli nie akceptują Państwo takiego działania, należy zmienić ustawienia cookies w swojej przeglądarce.

Akceptuję

Przeczytaj naszą politykę cookies