Radość w Gołuchowie, grad bramek w Koźmińcu

Piłkarze LKS-u Gołuchów nie rezygnują z walki o utrzymanie. W sobotnim pojedynku podopieczni Damiana Barasa odnieśli bardzo ważny sukces. Na własnym boisku gołuchowianie okazali się lepsi od Sparty Konin. Sześć goli oglądaliśmy za to w Koźmińcu. W derbach rezerwy Jaroty były lepsze od ostrzeszowskiej Victorii.

W piątek i sobotę na boiskach czwartoligowych odbywały się mecze zaległej XVII kolejki. To jednocześnie była przedostatnia runda tegorocznych pojedynków. Emocji nie brakowało. W piątek do grona spadkowiczów dołączy KS Opatówek, który u siebie nie sprostał ekipie Dąbroczanki Pępowo. Przed degradacją broni się za to LKS Gołuchów, który dzisiaj u siebie podejmował Spartę Konin. Dla gospodarzy to była bardzo trudna przeprawa. Od 14 minuty prowadzili goście, zajmujący ostatnią pozycję w tabeli. Przed przerwą LKS potrafił jednak zdobyć dwa gole. Najpierw w 31 minucie do bramki trafił Michał Giecz. Na 2:1 dziewięć minut później podwyższył Dominik Marcinkowski.
Dla gołuchowian świetnie ułożyła się II połowa. W 51 minucie Mateusz Szkudlarski zdobył trzeciego gola, natomiast w 58 minucie po golu Dominika Marcinkowskiego było już 4:1 dla gospodarzy. W końcówce Sparta zdobyła bramkę i mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla gospodarzy.
Sześć goli padło także w derbach w Koźmińcu. Rezerwy Jaroty walczyły z Victorią Ostrzeszów. Po dziewięciu minutach i golach Kamila Stefaniaka oraz Pawła Krysia gospodarze prowadzili już 2:0. To był potężny cios na starcie meczu, który nie pozwolił Victorii na powrót do walki. Później zespół Jacka Koleckiego dorzucił jeszcze dwie bramki. W 33 minucie trafił Szymon Juszczak, natomiast w 75 minucie autorem gola był Krzysztof Grzelak. W końcówce Michał Mazurek i Przemysław Dubiel zmniejszyli rozmiary porażki Victorii.
Przebudził się zespół Białego Orła. Koźmińska drużyna wygrała 3:1 w Kole. W tym pojedynku hat-trick zanotował Piotr Karcz.
W tabeli z dorobkiem 62 punktów prowadzi pewna awansu do III ligi ostrowska Centra, która o trzy ,,oczka” wyprzedza Dąbroczankę i o cztery SKP Słupca. Piąte miejsce zajmuje Victoria Ostrzeszów, na szóstej pozycji mamy za to rezerwy Jaroty. Po sobotnim sukcesie ze strefy spadkowej uciekła drużyna LKS-u Gołuchów, która plasuje się na jedenastej pozycji, mając trzy ,,oczka” więcej od LKS-u Ślesin.