Jak oceniać Karlssona?

26 miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników żużlowej I ligi zajmuje obecnie Peter Karlsson. Szwedzki weteran zdobył dotąd 53 punkty w sześciu ligowych występach. 44-latek jeździ skutecznie, choć kibice w Ostrowie Wielkopolskim liczą na jego lepsze występy.

W tegorocznych rozgrywkach Peter Karlsson wystąpił w 31 biegach. Na swoim koncie ma dziewięć wygranych. Dziesięć razy mijał linię mety na drugiej pozycji, sześciokrotnie był trzeci, tylko dwa razy był ostatni. Do tego dorobku należy jeszcze dorzucić cztery defekty. Szwedzki okularnik zdobył 53 punkty. Średnia biegowa to: 1,807 pkt., średnia meczowa: 8,830. Najwięcej punktów Peter Karlsson zdobył w maju w Grudziądzu. Wtedy zakończył mecz z dorobkiem 11 ,oczek”. W klasyfikacji najskuteczniejszych pierwszoligowców zajmuje 26 miejsce. To czwarty najlepiej punktujący zawodnik Ostrovii.
Szwed zdobywa więc ważne punkty, choć nie brak głosów, że powinien jeździć skuteczniej, tym bardziej, że występuje jako zawodnik prowadzący parę, jeżdżący zazwyczaj wspólnie z juniorem.