Druga liga, druga liga, Ostrovia!

Stało się. Piłkarze Ostrovii są w II lidze! Sobotnie popołudnie, 22 czerwca na długo zapisze się w pamięci biało-czerwonych. Ostrowianie awans zapewnili sobie w Lesznie. Po złotym golu Tomasza Kempińskiego ostrowianie pokonali tamtejszą Polonię 1:0. - Jesteśmy w siódmym niebie - przyznawał po meczu ,,Kempes”.

W Lesznie kibice Ostrovii przezywali niesamowicie nerwowe popołudnie. Biało-czerwoni walczyli o wszystko. W I połowie ostrowska jedenastka dominowała od pierwszego gwizdka. Podopieczni Marka Nowickiego prowadzili grę, ale brakowało wykończenia. Przy liderze nie było też szczęścia. W 23 minucie w słupek trafił Krzysztof Molka. Kilka minut później drugą tego dnia żółtą kartę otrzymał kapitan Polonii Przemysław Kowalski. Od tego więc momentu ostrowska jedenastka grała w przewadze, ale przed przerwą Ostrovia nie potrafiła zdobyć gola. Przez długi czas więc biało-czerwoni byli poza II ligę. Działo się tak, bowiem w Kleczewie rywalizujący z ostrowianami tamtejszy Sokół prowadził pewnie z Pogonią Mogilno.
Złoty gol na wagę awansu padł w II połowie. W 55 minucie wśród kibiców Ostrovii zapanowała euforia. Kamil Krawczyk idealnie dośrodkował. Po jego zagraniu celnym uderzeniem głową popisał się Tomasz Kempiński. To była bramka tego dnia. To był gol tego sezonu. Jednocześnie to była najważniejsza bramka dla Ostrovii na przestrzeni 17 lat! W 1996 roku ostrowski zespół grał po raz ostatni w trzeciej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. Dzisiaj po wygranej w Lesznie biało-czerwoni znów wracają na należne im miejsce.
Ostrovia została mistrzem kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi, zdobywając 61 punktów. Biało-czerwoni o punkt wyprzedzili ekipę Sokoła Kleczew.