Centra kończy ligę zwycięsko

W sobotę zakończyły się tegoroczne zmagania w grupie południowej IV ligi. W ostatniej kolejce wywalczenie pierwszej pozycji przypieczętował zespół Centry Ostrów Wlkp., który u siebie pokonał 3:2 ekipę LKS-u Gołuchów. Dla gości, to wczorajsze niepowodzenie oznacza degradację do kaliskiej klasy okręgowej.

Sobotni mecz w Ostrowie miał ogromne znacznie dla gości. Podopieczni Damiana Barasa wiedzieli, że muszą zdobyć przynajmniej punkt, żeby zająć 11 miejsce, które może pozwolić na utrzymanie w czwartoligowym gronie. Tego zadania gołuchowianie nie zrealizowali. O pomocy ze strony Centry nawet nie było mowy. Świeżo upieczony trzecioligowiec zagrał na pełnych obrotach. Nie było mowy o oszczędzaniu.
Do przerwy kibice bramek nie oglądali. Początek II połowy był świetny dla przyjezdnych. W 53 minucie bramkę na 1:0 dla LKS-u zdobył weteran Dariusz Smoliński. Centra odpowiedziała błyskawicznie. W 59 minucie do remisu doprowadził Tomasz Adamczyk. Cztery minuty później do siatki bramki Tomasza Szymkowiaka tracił Jacek Pacyński. Natomiast w 72 minucie na 3:1 podwyższył Michał Kucharski. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki dla LKS-u zmniejszy Michał Giecz, który pewnie wykonał rzut karny.
Wczoraj odbyły się jeszcze cztery inne spotkania ostatniej kolejki. W Ostrzeszowie po trafieniu Roberta Skrobacza jedenastka Victorii pokonała Obrę Kościan. Sześć goli mieliśmy w derbowym starciu w Kaliszu. KKS nie dał jednak żadnych szans jedenastce KS-u Opatówek. Po raz kolejny przegrał Biały Orzeł. W Dobrzycy podopieczni Michała Kosińskiego musieli uznać wyższość SKP Słupca.
Z dorobkiem 65 punktów rozgrywki czwartoligowe wygrała ostrowska Centra, wyprzedzając o trzy ,,oczka” Dąbroczankę Pępowo i o cztery SKP Słupca. Na piątym miejscu ligę zakończyła Victoria Ostrzeszów, szóste miejsce zajęły rezerwy Jaroty Jarocin.
Po 34 punkty zdobyły w tym sezonie drużyny ze Ślesina oraz Gołuchowa. Jedenaste miejsce zajęli jednak ci pierwsi, którzy mają lepszy bilans dwumeczu. Dla gołuchowian zajęcia dwunastej pozycji oznacza degradację do ,,okręgówki”. Poza tym w tej lidze zagrają też dwie inne drużyny z naszego regionu: KS Opatówek i Biały Orzeł Koźmin.