Norbert "Dominator" Pecyna

Zakończył się drugi sezon Jarocińskiej Ligi Darta. W tym roku zmagania pod tarczą udział wzięło 67 graczy w tym siedem kobiet, co dało średnią 26 osób na turniej. Tytuł najlepszego dartera w Jarocinie obronił Norbert Pecyna, który zdobył 96 punktów. Wśród kobiet najwyżej sklasyfikowana została Katarzyna Grocholska z Pleszewa, która zajęła 31 miejsce.

Zwycięzca w całym cyklu zawodów popisał się świetną skutecznością, wygrywając pięć turniejów w lidze. Drugi był Paweł Osiełkowski (79pkt) na trzecim miejscu znalazł sie Bartosz Derwich (55pkt).

W lidze rzucono 9 maxów 180, najwięcej z nich Franciszek Stanisławski 2x180, największe zejście to 146 Dawid Piasecki, najszybsza lotka to 16 Paweł Osiełkowski. Najlepszych dziesięciu graczy awansowało do turnieju Masters.

- Jesteśmy zadowoleni z drugiego sezonu, w którym uzyskaliśmy sporą frekwencję. Średnia 26 osób na turniej pokazuje jak wzrosło zainteresowanie dartem w Jarocinie. Widać, że ta dyscyplina rozwija się w naszymi mieście w dużym tempie – mówi Szymon Pecyna, organizator JLD.

Wśród 67 graczy biorących udział w JLD są nie tylko jarociniacy, ale i mieszkańcy Kalisza, Świdnicy, Ostrówa Wielkopolskiego, Pleszewa, Środy Wielkopolskiej, Konina, Poznania, Nowego Miasta i Borku Wielkopolskiego.

Po tym jak zakończył się sezon zasadniczy, rozegrany został wspomniany już turniej Masters. W nim swoją dominację potwierdził Norbert Pecyna, który wygrał dzięki lepszemu bilansowi z Jakubem Marciniakiem. Trzeci był Paweł Osiełkowski.

- Warto dodać, że ośmiu najlepszych z tego turnieju pojedzie na turniej finałowy Feel Joy! Masters 2014, który odbędzie się w Łodzi. Norbert Pecyna uzyskał również awans z rozgrywek Super Ligi w Pleszewie na Mistrzostwa Polski w Lubniewicach – dodaje Szymon Pecyna.

Rewelacją drugiego sezonu JLD okazał się 14 latek z Jarocina Jordan Hołderny, który zajął ósme miejsce w klasyfikacji generalnej oraz ósme w Mastersie.

Partnerem medialnym Jarocińskiej Ligi Darta od samego jej powstania jest portal wlkp24.info.