Egipcjanin bohaterem (aktualizacja)

31 bramek padło w ośmiu meczach XIII kolejki na boiskach grupy południowej IV ligi. Najwięcej goli padło w Koźmińcu. W derbach piłkarze BS Płomyk Jarota II pokonali Białego Orła Koźmin 4:3. Bohaterem spotkania w Koźmińcu był niedawno pozyskany przez drugoligowca z Jarocina Mohamed Mahran Shehata, który zdobył bramkę na wagę wygranej.

Egipcjanin w sobotę zadebiutował w pierwszym zespole. W zremisowanym spotkaniu z Turem Turek pojawił się na boisku w 65 minucie. Dzisiaj zagrał w zespole rezerw. No i w ostatniej minucie derbowego, prestiżowego pojedynku z Białym Orłem Koźmin, był autorem złotej bramki, która dała gospodarzom zwycięstwo 4:3.

W niedzielę wygrywały także inne drużyny z naszego regionu. Liderująca od tygodnia ostrowska Centra w spotkaniu na szczycie pokonała Dąbroczenkę Pępowo. Po bezbramkowej I połowie, w II części, gospodarze zaczęli trafiać. Gole Jakuba Michalskiego i Tomasza Adamczyka sprawiły, że komplet punktów został w Ostrowie.
Derby regionu odbywały się dziś także w Ostrzeszowie. Rewelacyjnie dysponowana jesienią Victoria podejmowała KS Opatówek. W tym spotkaniu padło pięć bramek. Gospodarze wygrali 3:2.
W sobotę za to cenny wyjazdowy sukces odniósł walczący o utrzymanie LKS Gołuchów, który wygrał w Kole.
W czwartoligowej tabeli z dorobkiem 28 punktów przewodzi ostrowska Centra, która ma punkt więcej od Victorii Ostrzeszów i dwa od SKP Słupca.