Koszykarki wreszcie zwycięskie

Pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach o mistrzostwo I ligi zanotowały koszykarki Ostrovii. Dzisiaj podopieczne Kaspra Smektały wygrały w Aleksandrowie Łódźkim. Pokonały tamtejszy UKS 69:62.

Niedzielne spotkanie było rywalizacją dwóch drużyn pozostających dotąd bez zwycięstwa. Gospodynie zagrały poważnie wzmocnione. Działacze UKS-u sięgnęli po ligowe weteranki. W składzie aleksandrowskiej drużyny pojawiły się: 39-letnia była kadrowiczka Edyta Koryzna i 46-letnia środkowa Daiva Jodeikaite. Ostrovię czekała więc trudna przeprawa.

Dla losów niedzielnego spotkania decydujące znaczenie miała IV kwarta.jej początku gospodynie prowadziły 49:43.W kolejnych fragmentach biało-czerwone zdominowały jednak wydarzenia na parkiecie. Ostrovia zaczęła grać skutecznie. Na niewiele ponad dwie minuty przed końcową syreną był remis 55:55. W tym momencie dała o sobie znać Agata Krygowska, która zanotowała dwa celne rzuty zza linii 6,75. To były dwa zabójcze ciosy, które nie pozwoliły gospodyniom wrócić do gry. IV kwartę Ostrovia wygrała w sumie 26:15, notując w całym meczu cenny sukces 69:62. - Najważniejsze, że wygrywamy - mówi trener ostrowianek Kasper Smektała. - Po tych dwóch wcześniejszych niepowodzeniach, dzisiaj bardzo potrzebowaliśmy takiego sukcesu. Mam nadzieję, że ten mecz będzie dla nas prawdziwym przełamaniem - kończy ostrowski szkoleniowiec.

Dzisiaj w jego zespole 16 punktów zdobyła Magdalena Parysek. Po 13 punktów rzuciły: Agata Krygowska i Martyna Cebulska. Ta druga zanotowała także osiem asyst.