Remis na zakończenie przygotowań

W niedzielne popołudnie ostatni mecz kontrolny w okresie przygotowawczym rozegrali piłkarze Ostrovii 1909. Biało-czerwoni na własnym boisku podejmowali trzecioligowy zespół Fogo Luboń. Padły cztery gole. Mecz zakończył się remisem 2:2

We wczorajszym spotkaniu goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Pierwszą bramkę przyjezdni zdobyli w 7 minucie. Do wyrównania ostrowianie doprowadzili w 20 minucie. Wtedy celnym uderzeniem popisał się Tomasz Kempiński. W 76 minucie podopieczni Marcina Drajera prowadzili 2:1. Wynik meczu na 2:2 ustalił Marek Szymanowski.

W niedzielnym sparingu w składzie Ostrovii ponownie pojawili się nowi gracze. Między słupkami bramki stanął Bartosz Pawłowski, grający ostatnio w Sokole Kleczew. Swoje umiejętności prezentowali także pomocnicy: Mikołaj Juchacz (Sparta Szamotuły) oraz Michał Wrzesiński (Calisia Kalisz).

Teraz ostrowian czeka kilka treningowych dni. W najbliższą sobotę, 27 lipca biało-czerwoni rozpoczynają zmagania o drugoligowe punkty. Na inaugurację u siebie podejmować będą Bytovię Bytów.