Ostrovia na plus, faworyt w opałach

Dużą dawkę emocji zaserwowali swoim kibicom piłkarze Ostrovii 1909 w debiutanckim pojedynku na drugoligowych boiskach. Biało-czerwoni sprawili niespodziankę na inaugurację. Urwali punkty kandydatowi do awansu. Pojedynek z Bytovią Bytów zakończył się remisem 1:1. Kibice na brak wrażeń narzekać nie mogli.

Tak, jak można było się spodziewać sobotni pojedynek inauguracyjny oglądała maksymalna liczba kibiców. Na Stadionie Miejskim wymogi licencyjne spełnia tylko trybuna główna. Dzisiaj zasiadł na niej komplet publiczności. No i fani futbolu narzekać nie mogli. W rywalizacji Ostrovii z mającą pierwszoligowe aspiracje Bytovią emocji było wiele.

Ostrowianie powoli wchodzili w ten mecz. W I połowie gospodarze oddali pole gry przeciwnikowi. Bytovia posiadała więc optyczną przewagę. W 28 minucie defensywa gospodarzy popełniła błąd. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego celnym uderzeniem popisał się Łukasz Wróbel, który zmusił do kapitulacji debiutującego w ostrowskiej bramce Bartosza Pawłowskiego.

Do przerwy ostrowianie mieli tylko jedną dogodną okazję. W 14 minucie z dystansu w słupek trafił Bartosz Szepeta.
Po przerwie zobaczyliśmy na boisku zupełnie inny zespół Ostrovii. Biało-czerwoni opanowali emocje i nerwy. Efekt był taki, że od pierwszego gwizdka Ostrovia ruszyła do ataku. Faworyt był w opałach. W 49 minucie w polu karnym sfaulowany został Krzysztof Gościniak. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Bartosz Szepeta, który pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywala.

W kolejnych fragmentach ostrowianie grali jeszcze lepiej, przejmując inicjatywę na boisku. Biało-czerwoni dostali wiatr w żagle. Podopieczni Marka Nowickiego atakowali, mając wielką ochotę na zdobycie zwycięskiej bramki. Emocje były więc ogromne. Faworyt był zaskoczony takim obrotem sprawy. Niestety, ostrowianie bramki na wagę kompletu punktów nie zdobyli. Na inaugurację padł więc remis 1:1.