Ostrovia lepsza od Calisii, złota głowa Kempińskiego

Stało się. Piłkarze Ostrovii 1909 zanotowali pierwsze zwycięstwo na boiskach drugoligowych. W sobotnie popołudnie podopieczni Marka Nowickiego wygrali prestiżowy pojedynek derbowy. W Kaliszu biało-czerwoni pokonali tamtejszą Calisię 2:01. Obie bramki zdobył Tomasz Kempiński.

Początek sobotniego pojedynku nie był udany dla ostrowian. W 5 minucie Dariusz Reyer popełnił błąd. Defensor Ostrovii faulował Marcina Wandzal. Sędzia podyktował więc rzut karny. Do piłki podszedł Piotr Józefiak, który pewnym uderzeniem dał kaliszanom prowadzenie.

Stracona bramka podziałała w odpowiedni sposób na gości. W kolejnych fragmentach Ostrovia prezentowała się dużo lepiej. W efekcie zespół Marka Nowickiego przejął kontrolę nad spotkaniem. W 15 minucie w roli głównej wystąpił Tomasz Kempiński. Napastnik Ostrovii doskonale zachował się po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Po raz kolejny zanotował celne trafienie głową, dając biało-czerwonym wyrównanie.

Po przerwie dominacja Ostrovii nie podlegała żadnej dyskusji. Biało-czerwoni byli lepsi od Calisii w każdym elemencie. Gospodarze nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Ostrowianie za to dążyli do zdobycia drugiego gola. Ostrowski zespół miał kilka okazji, ale długo bramki nie mógł zdobyć. Dopiero w 72 minucie padł gol, który dał komplet punktów biało-czerwonym. W roli głównej ponownie wystąpił Tomasz Kempiński, który ponownie popisał się celnym uderzeniem głową.