Ostrovia bez punktów, stracona szansa

Zawód kibiców, rozczarowanie piłkarzy. W taki sposób należy skomentować dzisiejszy pojedynek Ostrovii 1909. Biało-czerwoni przegrali u siebie z Ruchem Zdzieszowice 0:1. W II połowie gospodarze nie potrafili wykorzystać idealnych okazji do zdobycia bramek. Z rzutu karnego spudłował nawet Łukasz Wiącek.

Jedyna bramka sobotniego spotkania padła w 43 minucie. Wtedy goście przeprowadzili niemal wzorową akcję, wykorzystując bezlitośnie błędy ostrowskiej drużyny. Celnym uderzeniem popisał się Paweł Baraniak i było 1:0 dla Ruchu, który przyjechał do Ostrowa po dwóch wcześniejszych przegranych.

W II połowie przewaga była po stronie Ostrovii. Podopieczni Marka Nowickiego za wszelką cenę chcieli zdobyć gole na wagę punktów. Niestety, między słupkami bramki Ruchu stał Marcin Feć. 34-latek imponował dzisiaj formą. Najpierw, w 50 minucie, zatrzymał piłkę po uderzeniu Błażeja Cyferta z rzutu wolnego. To był jednak dopiero początek. 120 sekund później golkiper gości popisał się znakomitą interwencją po strzale Michała Wrzesińskiego. W 55 minucie gości uratował słupek. Po znakomitym podaniu Krzysztofa Gościniaka wspomniany już Michał Wrzesiński był bardzo bliski szczęścia.

Gospodarze najlepszą okazję do wyrównania mieli w 57 minucie. W polu karnym sfaulowany został Tomasz Kempiński. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Łukasz Wiącek, ale futbolówkę odbił Marcin Feć.

W kolejnych fragmentach ostrowianie nadal walczyli bardzo ambitnie, ale nie mieli ani szczęścia, ani skuteczności. Tym samym pierwsza porażka Ostrovii na drugoligowych boiskach stała się faktem. Goście za to, podobnie, jak Jarota Hotel, zdobyli pierwsze punkty w obecnym sezonie.

TP Ostrovia 1909 - Ruch Zdzieszowice 0:1

Bramka dla Ruchu:
Paweł Baraniak 43 minuta.

Ruch:
Feć - Anioła, Bachor, Dubina, Nowak - Baraniak (80. Rozmus), Damrat (77. Kapłon), Bella, Pajączkowski (62. Sobik), Bukowiec (79. Dyczek) - Hanzel.

Ostrovia:
Pawłowski - Krawczyk, Reyer, Czech, Wiącek - Izydorski (77. Skrobacz), Cyfert (67. Szepeta), Molka, Wrzesiński (72. Szymanowski) - Gościniak, Kempiński (78. Stawiński)

Sporo goli w Kluczborku i Zielonej Górze

Ciekawie było także na innych drugoligowych boiskach. Już w piątek bytomska Polonia pokonała jedenastkę Gryfa Wejherowo, natomiast opolska Odra okazała się lepsza od Calisii Kalisz.

W sobotę grad bramek mieliśmy w Zielonej Górze i Kluczborku. Remis 3:3 padł w starciu MKS-u z KS-em Polkowice. Na trudnym terenie zielonogórskim komplet punktów zdobył za to Chrobry Głogów.