Sporo bramek na starcie IV ligi

Jedenaście goli padło w trzech meczach nowego sezonu na boiskach czwartoligowych. Dzisiaj z wygranych cieszyły się zespoły: Dąbroczanki Pępowo oraz Victorii Września. Punkt w meczu wyjazdowym wywalczył za to LKS Gołuchów. Zespół Damiana Barasa może jednak czuć niedosyt. Komplet punktów był bowiem na wyciągnięcie ręki.

W Kaliszu doszło do starcia tamtejszego KKS-u z Dąbroczanką Pępowo. To był pojedynek dwóch drużyn, które zapowiadają walkę o awans. Gospodarze bardzo liczyli na wywalczenie kompletu punktów. Spotkał ich jednak zawód. Jedyny gol tego meczu padł w 89 minucie. Z rzutu karnego uderzył Jakub Borowczyk, który jeszcze w lipcu był bliski występów w Ostrovii. Wtedy jednak zgody na jego transfer nie wyrazili działacze Piasta Kobylin. Tuż przed rozpoczęciem ligi 22-latek trafił jednak do Dąbroczanki, której dał dziś sukces.

David Topolski i Maciej Lisiecki byli bohaterami Victorii Września w meczu z Gromem Wolsztyn. Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla gości, którzy od 13 minuty, po uderzeniu Pawła Dulata prowadzili 1:0. Później jednak gole zdobywali tylko gospodarze. Po dwa trafienia zanotowali właśnie Topolski i Lisiecki. Bramkę dorzucił też Patryk Buczkowski.

Ciekawie było w Racocie. Tamtejszy PKS, debiutant, podejmował LKS Gołuchów. Zespół Damiana Barasa prowadził dwa razy. W 58 minucie na 1:0 uderzył Michał Sztok, ale trzy minuty później do wyrównania doprowadził Bartosz Pudlicki. W 74 minucie na 2:1 dla gołuchowian strzelił Dawid Pera. Niestety, ostatnie słowo należał do rywali. W 88 minucie Norbert Karolewicz uderzeniem z rzutu karnego dał remis gospodarzom.