Świetne widowisko, cenna wygrana Victorii

Kapitalnym widowiskiem był dzisiejszy mecz w Ostrzeszowie. Na inaugurację czwartoligowych zmagań tamtejsza Victoria podejmowała Obrę Kościan. Padły trzy gole, mnóstwo było sytuacji podbramkowych, tempo akcji było szybkie. Kibice nie mogli na nic narzekać, tym bardziej, że gospodarze wygrali 2:1.

Świetne debiuty

Niedzielna wygrana Victorii to wiele powodów do zadowolenia dla wielu osób. Cieszą się piłkarze i kibice, raduje się prezes Andrzej Sikora. Swojego zadowolenia nie ukrywał też debiutujący w roli trenera gospodarzy Marcin Kałuża. W Victorii po raz pierwszy w oficjalnym spotkaniu zagrali również: Jakub Jędrzejak, Błażej Marciniak, Michał Janoś i Adrian Dąbrowski. Ten ostatni dał gospodarzom prowadzenie. W 44 minucie wykorzystał idealne dośrodkowanie Michała Mazurka, posyłając piłkę do bramki.

Po przerwie widowisko jeszcze bardziej trzymało kibiców w napięciu. Mecz stał na wysokim poziomie. W 49 minucie znakomicie zachował się Michał Mazurek, podwyższając na 2:0 dla gospodarzy. Obra nie zamierzała jednak rezygnować. Goście zabrali się za odrabianie strat.

W 68 minucie kontaktową bramkę zdobył Tomasz Marcinkowski. W kolejnych fragmentach było jeszcze bardziej interesująco. Strzałów z obu stron nie brakowało. Bramkarze obu jedenastek mieli pełne ręce pracy. Gospodarze nie dali sobie jednak wydrzeć sukcesu. Wygrali 2:1.

Górecki już strzela

W niedzielne popołudnie rozegrano także inne mecze w inauguracyjnej kolejce czwartoligowych rozgrywek. Dużym wydarzeniem był mecz w Mroczeniu. Debiutujący w IV lidze Orzeł podejmował Olimpię Koło. Goście prowadzili od 67 minuty. Gospodarzy uratował najlepszy snajper ,,okręgówki” w poprzednich rozgrywkach. Mowa oczywiście o Marcinie Góreckim, który pięć minut przed ostatnim gwizdkiem pokonał bramkarza rywali.

Falstart zanotował zespół rezerw Jaroty, który w Koźmińcu podejmował spadkowicza z Konina. Gospodarze do przerwy po golu Dawida Guźniczaka prowadzili, ale po zmianie stron do siatki trafiali już tylko rywale. Trzy gole zdobył Paweł Błaszczak, jedną bramkę dorzucił Maciej Adamczewski. Górnik wygrał 4:1.

Przegrał za to inny niedawny trzecioligowiec. Piast Kobylin nie miał zbyt wiele do powiedzenia w Słupcy. Aspirująca do walki o awans drużyna SKP wygrała pewnie 3:0,. Takim samym wynikiem zakończył się mecz w Krzymowie. Warta uległa wzmocnionemu LKS-owi Ślesin 0:3.