Rozwój postraszył Ostrovię, prezes dał wygraną Stali

Zespół Rozwoju Katowice, najbliższy rywal  Ostrovii 1909, wygrał w niedzielę w Częstochowie z Rakowem w pojedynku, który zamykał III kolejkę w grupie zachodniej II ligi. W niedzielne popołudnie dokończono też inauguracyjną serię  w kaliskiej klasie okręgowej. W Pleszewie Stal pokonała Odolanovię 5:2. Ostatnią bramkę zdobył prezes gospodarzy Tomasz Zawada!

Rozwój postraszył Ostrovię

Do tej pory częstochowski Raków z kompletem punktów znajdował się na czele tabeli. W niedzielne popołudnie podopieczni Jerzego Brzęczka nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w starciu z Rozwojem, który przed tym spotkaniem miał tylko punkt na koncie. Dzisiaj jednak katowicki zespół wypadł bardzo dobrze.Wygrana 3:0 to w pełni zasłużony sukces. To także ostrzeżenie dla Ostrovii, która w Katowicach zagra w środę, 21 sierpnia. Biało-czerwonych czeka tam bardzo trudna przeprawa.

W drugoligowej tabeli z dorobkiem siedmiu punktów przewodzą zespoły Warty Poznań i Chrobrego Głogów. Ostrovia ma na koncie cztery punkty, zajmując jedenastą pozycję. Jarota Hotel jest na trzynastym miejscu, natomiast tabelę z zerowym dorobkiem zamyka Calisia Kalisz.

Barycz, Astra i Stal na plus, Pogoń na minus

29 goli padło w niedzielę w ośmiu spotkaniach inauguracyjnej kolejki w kaliskiej klasie okręgowej. W niedzielne popołudnie od mocnego uderzenia ligę rozpoczęła pleszewska Stal, która u siebie pokonała Odolanovię Odolanów. Po 27 minutach w lepszych nastrojach byli goście. Trafienia Piotra Iberhana i Arkadiusza Kuświka dały drużynie Andrzeja Dziuby prowadzenie 2:0. Później gole zdobywali jedynie pleszewianie. Dwie bramki Łukasza Bandosza i dwa gole Krystiana Benuszaka pozwoliły prowadzić 4:2. Wynik ustalił grający prezes Stali. Tomasz Zawada trafił do odolanowskiej siatki w ostatniej minucie.

Cenne punkty zdobywały osłabione latem zespoły Baryczy i Astry. Krotoszyńska jedenastka po dwóch golach Tomasza Domagały i jednym rutynowanego Jacka Chromińskiego wygrała w Bralinie. Barycz natomiast komplet punktów zdobyła w Koźminku. Dwukrotnie bramkarza gospodarzy pokonywał Damian Wnuk, raz Paweł Helczyk.

Nieudanie przygodę z Pogonią Nowe Skalmierzyce rozpoczyna jej nowy trener Mariusz Kaczmarek. Drugi zespół poprzednich rozgrywek chce się bić o awans. Dzisiaj jednak zaledwie zremisował z debiutantem LZS-em Trzcinica. Gospodarze prowadzili od 26 minuty po golu Mateusza Tomaszewskiego. W samej końcówce punkt dla przeciwników uratował Paweł Łukaszewski.