Bolesna przegrana LKS-u, cenny sukces Victorii

Bolesna przegrana gołuchowskiego LKS-u. Pierwszy sukces Orła Mroczeń. Cenny wyjazdowy sukces Victorii Ostrzeszów. To właśnie najważniejsze wydarzenia czwartkowych meczów w grupie południowej IV ligi. W II kolejce emocji i bramek nie brakowało. Kibice nie mieli na co narzekać.

Gołuchowski falstart

Duże nadzieje z dzisiejszym meczem wiązali piłkarze LKS-u Gołuchów, którzy na własnym boisku podejmowali Wartę Krzymów. Debiutanta prowadzi Sylwin Donart, który rok temu pracował w pleszewskiej Stali. Teraz jest grającym szkoleniowcem drużyny z Krzymowa, która dzisiaj w ciągu minuty zdobyła w Gołuchowie dwie bramki!

W 35 minucie gospodarze popełnili kardynalny błąd, po którym na 1:0 dla Warty uderzył Jakub Grochociński. Po chwili gospodarze wznowili grę. Od razu jednak podopieczni Damiana Barasa zanotowali stratę. Rywale przeprowadzili błyskawiczną akcję. Defensywa LKS-u znów zawiodła. Marcelo podwyższył stan meczu na 2:0. To był sprawiedliwy wynik, bowiem do przerwy gospodarze prezentowali się bardzo kiepsko.

Po zmianie stron gołuchowianie zabrali się za odrabianie strat. Gra toczyła się praktycznie na połowie rywala. LKS próbował odrabiać straty. Piłkę do siatki skierował nawet Dominik Marcinkowski, ale sędzia gola nie uznał, odgwizdując pozycję spaloną. LKS przegrał boleśnie z Wartą 0:2

Niesamowity Górecki znów trafia, braterski duet w roli głównej

Emocji nie brakowało na innych boiskach. W dzisiejszych meczach o czwartoligowe punkty było bardzo ciekawie. Pierwszy sukces w tych rozgrywkach zanotował Orzeł Mroczeń. Debiutant wygrał derbowe spotkanie w Koźmińcu. Znów bramkę zdobył Marcin Górecki, który trafił w 10 minucie, doprowadzając do wyrównania po tym, jak w siódmej minucie pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Bartosz Cierniewski. Bramkę na wagę sukcesu Orzeł uzyskał w 52 minucie. Autorem był Karol Gąszczak.

Wielkie emocje mieliśmy w Wolsztynie. Ponownie w rywalizacji Victorii z tamtejszym Gromem padło wiele bramek. Dzisiaj pięć. W 21 minucie gościom prowadzenie dał Radosław Dolata. Później dwa gole zdobyli gospodarze, prowadząc 2:1. Ostatnie słowo należało jednak do Victorii. W 72 minucie z rzutu karnego do wyrównania doprowadził Marcin Mazurek. W 88 minucie decydujący cios zadał Michał Mazurek. Młodszy z braci uderzył skutecznie, dając podopiecznym Marcina Kałuży drugi w tym sezonie komplet punktów.