Co się dzieje z Centrą? Ostrovia grała z Zagłębiem

Piłkarze ostrowskiej Centry, pomimo gry w przewadze dwóch zawodników, przegrali dziś na wyjeździe ze Startem Warlubie 2:3. W czwartkowe popołudnie nie próżnowali też piłkarze Ostrovii 1909, którzy w Opalenicy rozgrywali mecz kontrolny z Zagłębiem Lubin. Ekstraklasowiec wygrał 1:0.

Centra znów na tarczy

W czwartek na boiskach kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi odbywały się mecze III kolejki. Drugiej porażki w sezonie doznała ostrowska Centra. Dzisiaj w starciu dwóch beniaminków podopieczni Marka Wojtasiaka byli gorsi od rozpędzonego Startu Warlubie.
Czwartkowy mecz rozpoczął się dobrze dla gości. W 19 minucie po faulu sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Tomasz Adamiak. Gospodarze stracili za to zawodnika, który otrzymał czerwoną kartkę.

Pomimo osłabienia liderujący w tabeli debiutant doprowadził przed przerwą do wyrównania. W 23 minucie bramkarza Centry pokonał Przemysław Sulej. Po zmianie stron gospodarze ponownie pokazali swój charakter. W 57 minucie po uderzeniu Michała Zarembskiego grający w dziesiątkę Start prowadził 2:1. Trzynaście minut później zespół Startu traci kolejnego zawodnika. Tym razem po otrzymaniu drugiej żółtej karki z boiska wylatuje Radosław Simson.

Niestety, podopieczni Marka Wojtasiaka nie potrafili wykorzystać gry w przewadze dwóch zawodników. W 85 minucie Centra traci gola! Szymon Maziarz podwyższa na 3:1 dla rewelacyjnego lidera. Ostrowianom humory poprawia Krzysztof Matuszak, który w 88 minucie zdobywa bramkę. To nie zmienia faktu, że Start, grając w podwójnym osłabieniu, pokonuje Centrę 3:2!

Ostrovia z ekstraligowcem, dwóch testowanych w składzie

W czwartkowe popołudnie nie próżnowali także piłkarze Ostrovii 1909. Drugoligowiec sprawdził swoje siły w starciu z przedstawicielem ekstraklasy. W Opalenicy na zgrupowaniu przebywa zespół Zagłębia Lubin. No i to ,,miedziowi” przetestowali dzisiaj podopiecznych Marka Nowickiego. Dla ostrowian to był bardzo pożyteczny sparing, który przyniesie wiele korzyści w rywalizacji o punkty na drugoligowe punkty. Zagłębie wygrało 1:0. Jedyna bramka tego spotkania padła w 72 minucie. Autorem tego gola był Paweł Widanow.

W Ostrovii zagrało dzisiaj dwóch testowanych zawodników. To młodzieżowcy, środkowi pomocnicy. Jednym z nich był trenujący z ostrowianami od poniedziałku Dawid Radomski. Drugim graczem, który po raz pierwszy zaprezentował się ostrowskim szkoleniowcom był Maciej Haberek-Kowalski. To 19-letni zawodnik Zagłębia Lubin, który chce zmienić klub, w którym otrzyma szansę regularnych występów. O przyszłości tych piłkarzy trenerzy Nowicki i Konstanciak zadecydują w najbliższych dniach.

Zagłębie Lubin - TP Ostrovia 1909 1:0 (0:0)

Bramka:

Paweł Widanov 72 minuta.

Ostrovia:

I połowa: Pawłowski - Błaszczyk, Cyfert, Reyer, Krawczyk, Radomski, Kowalski-Haberek, Wrzesiński, Szepeta, Michalski, Stawiński.

II połowa: J.Reyer - Wiącek, D.Reyer, Cyfert, Krawczyk (77' Wachowiak), Radomski (77' Majer), Kowalski-Haberek, Wrzesiński (67' Molka), Szymanowski, Michalski (65' Kempiński), Stawiński (55' Skrobacz).

Zagłębie Lubin:

I połowa: Gliwa - Rymaniak, Adam Banaś, Guldan, Čotra - Azikiewicz, Bílek, Piątek, Kwiek, Andrzejczak - Papadopulos.

II połowa: Vuković - Błąd, Widanow, Jach, Hodowany - Galas, Bonecki, Kwiek, Jagiełło, Abwo - Woźniak.