Jarota przegrywa, faworyt przyjeżdża do Ostrowa

Od przegranej Jaroty Hotel w Sosnowcu rozpoczęła się dzisiaj V kolejka spotkań na boiskach grupy zachodniej II ligi. Zagłębie pokonało JKS 2:1. W niedzielne popołudnie ogromne emocje w Ostrowie Wielkopolskim. Biało-czerwona Ostrovia 1909 podejmować będzie potentata jedenastkę Chrobrego Głogów.

Zabrakło szczęścia, zabrakło skuteczności

V kolejka na drugoligowych boiskach rozpoczęła się dzisiaj o godzinie 19. Wtedy w Sosnowcu sędzia rozpoczął pojedynek Zagłębia z Jarotą Hotel Jarocin. Komplet punktów został u gospodarzy. JKS walczył bardzo ambitnie. Kibice oglądali ciekawe widowisko, ale podopieczni Jarosława Araszkiewicza nie zdołali urwać Zagłębiu choćby punktu.

W 6 minucie po trafieniu Rafała Jankowskiego sosnowiecki zespół objął prowadzenie. W kolejnych fragmentach emocji nie brakowało. Kolejne gole padały jednak dopiero po przerwie. W 61 minucie Adrian Marek podwyższył na 2:0 dla gospodarzy. JKS nie zamierzał jednak rezygnować. Jarocińska drużyna walczyła bardzo ambitnie. W 71 minucie Piotr Garbarek zdobył kontaktową bramkę. W ostatnich fragmentach emocje były przeogromne. Jarociński zespół postawił wszystko na jedną kartę. Piłkarze Jaroty Hotel mieli kilka okazji, ale nie zdołali doprowadzić do wyrównania.

Ostrovia gra u siebie, przyjeżdża faworyt

Mecz w Sosnowcu rozpoczynał V serię. Ostatni pojedynek tej rundy odbędzie się za to w Ostrowie Wielkopolskim. W niedzielne popołudnie biało-czerwona Ostrovia 1909 w bardzo trudnym spotkaniu podejmować będzie Chrobrego Głogów. Ten zespół to obok Warty Poznań jeden z głównych kandydatów do awansu. Z dorobkiem 10 punktów Chrobry, którego budżet jest na poziomie dwóch milionów złotych, jest wiceliderem. Głogowska drużyna wygrała trzy mecze: w ostatniej kolejce u siebie z Rakowem 1:0 i wcześniej na wyjeździe, w Bytomiu z Polonią 2:0 oraz w Zielonej Górze z UKP 4:2. Chrobry punkty stracił w domu, remisując bezbramkowo z MKS-em Kluczbork w II kolejce.

Ostrowianie przystąpią do spotkania podrażnieni środowym niepowodzeniem w Katowicach. Rozwój zwycięskiego gola zdobył w samej końcówce. Teraz ostrowianie wiedzą, że czeka ich bardzo trudna przeprawa. Ostrovia nie może sobie jednak pozwolić na trzecie kolejne niepowodzenie. Biało-czerwoni potrzebują punktów. W niedzielę więc zespół Marka Nowickiego gra o całą pulę. Emocje będą ogromne. Kibiców zapraszamy na trybunę główną Stadionu Miejskiego. Początek o godzinie 16.00.

Sylwetka

W zamieszczony przy tym newsie materiale filmowym prezentujemy rozmowę z Michałem Wrzesińskim, pomocnikiem Ostrovii 1909. To jeden z kilku nowych graczy w składzie biało-czerwonych.

23-latek jest wychowankiem łódzkiego ŁKS-u. W 2009 roku przeniósł się do drugoligowej wtedy Concordii Piotrków Trybunalski. W swoim dorobku ma też występy w GLKS-ie Nadarzyn, Sokole Aleksandrów Łódzki, Lechu Rypin oraz Calisii Kalisz. Do tej pory grał głównie w rozgrywkach drugoligowych. Na tym poziomie spędził trzy sezony, notując na swoim koncie 75 meczów. Runda wiosenna poprzednich rozgrywek nie była dla niego udana. Jesienią dobrze radził sobie w Lechu Rypin, w którym występował z obecnym defensorem Ostrovii Damianem Błaszczykiem.

Zimą wycofano jednak ten klub z rozgrywek. Michał Wrzesiński trafił do Calisii, ale w drużynie Sławomira Majaka rozegrał jedynie trzy mecze w kwietniu. Później nie grał ze względu na kontuzję. W przerwie letniej został pozyskany przez Ostrovię. W biało-czerwonych barwach zadebiutował w wyjazdowym meczu w Kaliszu. Przeciwko Calisii pojawił się w 67 minucie, notując asystę przy drugim golu Tomasza Kempińskiego. W spotkaniu przeciwko Ruchowi Zdzieszowice wyszedł już do gry w podstawowej jedenastce, spędzając na boisku 69 minut, spychając jednocześnie na ławkę Bartosza Szepetę, którego z kolei zmienił w Kaliszu. W środowym spotkaniu w Katowicach w rywalizacji z Rozwojem też rozpoczynał grę w wyjściowym składzie, grając do 62 minuty.