Orzeł wygrywa, LKS dołuje, Victoria daje popis

Dużo ciekawego działo się w sobotę na piłkarskich boiskach w grupie południowej IV ligi. W Kaliszu bardzo cenny sukces nad tamtejszym KKS-em zanotowała Victoria Ostrzeszów. Nadal zaskakuje debiutant. Orzeł Mroczeń wywalczył dzisiaj komplet punktów w Gołuchowie. Dla podopiecznych Mariusza Posadzego dwa gole zdobył niezawodny Marcin Górecki.

Niepowodzeń ciąg dalszy

W Gołuchowie rywalem tamtejszego LKS-u był Orzeł Mroczeń. Gospodarze liczyli na sukces, który pozwoliłby na dobre zamknąć nieudany początek tegorocznych rozgrywek. LKS dotąd zdobył tylko punkt, remisując na inaugurację w Racocie. Plan podopiecznych Damiana Barasa nie został zrealizowany. Górą był Orzeł.

Do przerwy jednak lepiej prezentowali się gospodarze. Zespół LKS-u przeważał. Gołuchowianie atakowali, mieli kilka okazji, ale zdobyli tylko jednego gola. W 34 minucie Paweł Kryś dokładnie dośrodkował z rzutu rożnego. Celnym uderzeniem głową popisał się Dariusz Smoliński i było 1:0 dla gospodarzy.

Po zmianie stron emocje były jeszcze większe. Goście rzucili się do ataku, chcąc odrabiać straty. Gospodarze byli więc w opałach, ale także LKS miał swoje okazje do zmiany wyniku. Na nieszczęście dla gołuchowian bramki zdobywali jedynie podopieczni Mariusza Posadzego. W roli głównej wystąpił Marcin Górecki, najlepszy snajper ,,okręgówki” w poprzednich rozgrywkach. Najpierw w 64 minucie zanotował celne uderzenie głową i pokonując Marcina Żółtka doprowadził do wyrównania.

W 83 minucie gospodarze stracili Dominika Marcinkowskiego, który zdaniem sędziego faulował Karola Gąszczaka. Za to zagranie otrzymał czerwoną kartkę. To była jednak bardzo kontrowersyjna sytuacja. Decyzja, którą podjął prowadzący mecz Jacek Włoch wywołała wiele dyskusji i komentarzy. Całą sytuację można obejrzeć w naszym materiale filmowym.

W 84 minucie najważniejszą akcję meczu przeprowadził Maciej Sipurzyński, który wykorzystał kardynalny błąd gołuchowian. Rezerwowy Orła wbiegł w pole karne, gdzie fatalnie zachował się Tobiasz Kupczyk. Były piłkarz Jaroty Hotel Jarocin od początku rozgrywek znajduje się w słabej dyspozycji. W 84 minucie mieliśmy tego potwierdzenie. Popełnił niepotrzebny faul, zatrzymując nieprzepisowo Macieja Sipurzyńskiego. Sędzia bez wahania podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Marcin Górecki. Bramkarz gołuchowian był bliski udanej interwencji. Futbolówka zdołała jednak wpaść do bramki. Orzeł wygrał więc 2:1.

Dąbrowski daje sukces

W sobotę wiele emocji było też na innych boiskach. Spotkania drużyn aspirujących do awansu odbywały się w Kaliszu i Słupcy. Na tym drugim stadionie mieliśmy festiwal strzelecki. Padło aż siedem bramek. SKP przegrał z Victorią Września 3:4.

Wielka radość zapanowała za to dzisiaj w zespole z Ostrzeszowa. Victoria wygrała w Kaliszu. Jedyna bramka w starciu z KKS-em padła w 62 minucie. W roli głównej wystąpił Adrian Dąbrowski. To właśnie on zdobył gola na wagę kompletu punktów.

W niedzielę rozegrany został ostatni mecz IV kolejki. W Koźmińcu kolejnej porażki doznała drużyna rezerw Jaroty. Tym razem podopieczni Macieja Dolaty nie sprostali Dąbroczance Pępowo. Jedyna bramka tego pojedynku padła w 42 minucie. Jej autorem był Dominik Snela.

Czwórka na czele

Po dzisiejszych meczach na czele czwartoligowej tabeli mamy cztery drużyny z dorobkiem dziesięciu punktów. To ekipy: Victorii Września, Górnika Konin, Victorii Ostrzeszów i Orła Mroczeń. Największym zaskoczeniem jest obecność w tym gronie beniaminka. Zespół Mariusza Posadzego prezentuje się jednak bardzo dobrze, zasłużenie zajmując tak wysokie miejsce w tabeli.