Faworyt lepszy, Ostrovia w smutku

Mający pierwszoligowe aspiracje Chrobry Głogów był w niedzielę rywalem Ostrovii 1909 w spotkaniu, które zamykało V kolejkę w grupie zachodniej II ligi. Goście wygrali 2:0, ale wynik końcowy w żadnym stopniu nie oddaje wydarzeń na boisku. Biało-czerwonym ponownie zabrakło skuteczności. Goście za to zostali nowym liderem II ligi.

Dzisiaj w roli faworyta wystąpili goście, którzy w drugoligowym towarzystwie uchodzą za potentata pod każdym względem. Sportowo Chrobry prezentuje się bardzo dobrze. Trener Ireneusz Mamrot dysponuje mocnym zestawieniem, jak na drugoligowe realia. Wysoki jest też budżet Chrobrego, który przekracza ponad trzy miliony złotych. Głogowianie walczą więc o I ligę.

Dzisiaj jednak biało-czerwoni mogą czuć ogromny niedosyt. Ostrovia pokazała się z dobrej strony. Wywalczenie punktu było w zasięgu podopiecznych Marka Nowickiego. Niestety, ponownie największym grzechem ostrowian jest brak skuteczności.

Goście prowadzenie uzyskali w 42 minucie. Wtedy po szybkiej kontrze kapitalnym uderzeniem w samo okienko popisał się Bartosz Machaj. W II połowie ostrowski zespół zabrał się za odrabianie strat. Biało-czerwoni ruszyli do przodu. Niestety, brak skuteczności był największym mankamentem.

Świetnej okazji nie wykorzystał Damian Czech. Głową uderzał też Łukasz Wiącek, ale golkiper gości był na posterunku. Ostrovia miała więc swoje okazje. Goście tymczasem doskonale, bardzo płynnie i szybko przechodzili z obrony do ataku. Kontry Chrobrego są zabójcze dla przeciwników. W II połowie Dominik Sadowski, golkiper Ostrovii, miał więc wiele pracy. Spisał się kapitalnie, notując bardzo udane interwencje. Skapitulował dopiero w ostatniej minucie. Wtedy jednak nie miał nic do powiedzenia.

Ostrowianie postawili wszystko na jedną kartę. Zaatakowali, szukając szansy na uratowanie punktu. Po rzucie rożnym głogowski zespół przeprowadził zabójczą kontrę. Bartosz Machaj znalazł się w idealnym położeniu i ustalił wynik na 2:0 dla gości.