Pierwszy sukces gołuchowian

Pięć spotkań o czwartoligowe punkty rozegrano w sobotę na boiskach grupy południowej. Wreszcie powody do zadowolenia mają kibice LKS-u Gołuchów. Ich zespół zanotował pierwszy sukces w tegorocznych rozgrywkach. Podopieczni Damiana Barasa wygrali w Kole. Siedem goli padło za to w Racocie. Gospodarze ulegli kaliskiemu KKS-owi 3:4.

Spotkanie w Kole rozpoczęło się udanie dla gospodarzy. W 33 minucie po strzale Piotra Marańdy zespół Olimpii objął prowadzenie. W II połowie emocji nie brakowało. Gołuchowianie zagrali dobrze. W roli głównej wystąpił Mateusz Szkudlarski. W 50 minucie jego uderzenie doprowadziło do wyrównania. W 80 minucie ten właśnie piłkarz zdobył bramkę na wagę sukcesu. LKS pokonał Olimpię 2:1. Gołuchowianie liczą więc, że ten dzisiejszy sukces będzie dla nich przełomowym sukcesem w tegorocznych rozgrywkach.

Aż siedem goli padło w Racocie. Debiutujący w tej lidze, tamtejszy PKS podejmował kaliski KKS. O losach tego spotkania decydowała dramatyczna końcówka. W 89 minucie celny strzał Grzegorza Kusia zapewnił kaliszanom komplet punktów. Niespodziankę zanotowaliśmy za to w Koninie. Tamtejszy, faworyzowany Górnik nieoczekiwanie uległ jedenastce wolsztyńskiego Gromu.