Remis w Ostrzeszowie, wygrana rezerw Jaroty

W niedzielę rozegrano trzy pozostałe mecze V kolejki na boiskach grupy południowej IV ligi. W Ostrzeszowie tamtejsza Victoria podzieliła się punktami z SKP Słupca. Remis padł też w Mroczeniu, tymczasem w Koźmińcu wreszcie punkty wywalczył zespół rezerw Jaroty. Nowym liderem czwartoligowych rozgrywek została za to Dąbroczanka Pępowo.

Nowi w Victorii

Do niedzielnego pojedynku z SKP zespół Victorii przystąpił wzmocniony.  między słupkami bramki pojawił się Krzysztof Godek. No i nowy bramkarz ostrzeszowskiej jedenastki nie mógł narzekać na brak zajęć. Goście byli bowiem surowym egzaminatorem jego umiejętności. W II połowie natomiast na boisku pojawił się Maciej Stawiński. 25-letni napastnik ostatni rok spędził w Ostrovii. W minionym tygodniu rozstał się jednak z ekipą biało-czerwonych. W drużynie Marka Nowickiego nie było dla niego miejsca. Teraz zamierza odzyskać dawną formę w swoim macierzystym klubie.

Mazurek dał prowadzenie

W tym niedzielnym pojedynku emocji nie brakowało. Do przerwy w lepszych nastrojach znajdowali się gospodarze. W 25 minucie po uderzeniu Marcina Mazurka było 1:0 dla Victorii. Po zmianie stron podopieczni Waldemara Przysiudy ruszyli do ataku. Piłkarze SKP przejęli inicjatywę. Victoria znajdowała się w sporych opałach. Gospodarze popełnili błąd w 72 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, przy biernej postawie ostrzeszowian, Szymon Duszyński skierował futbolówkę do siatki.

Orzeł nie przegrywa, rezerwy wygrywają, Czabański już strzela

Dzisiaj rozegrano też dwa pozostałe mecze V kolejki. w Mroczeniu tamtejszy Orzeł podejmował Obrę Kościan. W spotkaniu padł remis 1:1. W końcu złą passę zakończył zespół rezerw Jaroty. Dzisiaj w Koźmińcu drużyna dowodzona przez Macieja Dolatę pokonała LKS Ślesin 3:1. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. Na początku II połowy na 3:0 podwyższył wyrzucony kilka dni wcześniej z pierwszej drużyny Krzysztof Czabański.